Team SoloMid nie musiał występować w ćwierćfinałach NA LCS od niemalże dwóch lat. Niemniej jednak tym razem Bjergsen i jego kompani w drodze do obrony tytułu muszą przejść przez wszystkie etapy play-offów północnoamerykańskiej ligi. Pierwszym oponentem TSM-u będzie Clutch Gaming, które w fazie zasadniczej wiosennej odsłony NA LCS 2018 zajeło 6. lokatę. Walka o awans do półfinału rozpocznie się już dziś o godzinie 21:00.

Team SoloMid VS
21:00
Clutch Gaming

Team SoloMid: Odzyskać dawny blask

Bez wątpienia w wiosennym splicie NA LCS 2018 wielu entuzjastów rozgrywek przestało wierzyć w Team SoloMid. Wszystko dlatego, że pierwsze tygodnie w wykonaniu tej formacji wyglądały naprawdę tragicznie. Ewidentnie widać było, że wymiana aż trzech zawodników wymagała czasu, aby TSM znów wrócił na szczyt i był zespołem, którego trzeba się obawiać. Dopiero w szóstej kolejce rozgrywek zobaczyliśmy, że Mithy i reszta poczuli większą pewność siebie, która koniec końców przełożyła się na powrót do czołówki oraz zajęcie 3. miejsca w fazie zasadniczej ligi.

Duńska siła

Temu nie można zaprzeczyć, Bjergsen i Zven to mieszanka wybuchowa. Obydwaj prowadzący Teamu SoloMid wykonują fantastyczną robotę w swojej drużynie i w całej lidze znaleźć można zaledwie paru graczy, którzy są w stanie im dorównać. Zarówno Bjergsen, jak i Zven prezentują od kilku tygodni rewelacyjną formę i z pewnością pokażą się z dobrej strony również w meczu z Clutch Gaming.

Clutch Gaming: Niefortunna końcówka

Jeszcze przed rozpoczęciem wiosennego splitu patrząc na skład Clutch Gaming można było odnieść wrażenie, że jest to ekipa bez większych możliwości. Jednakże, wbrew wszelkim oczekiwaniom, Clutch Gaming od czwartego tygodnia NA LCS zaczęło pokazywać do czego tak naprawdę jest zdolne. W pewnym momencie CG było niesamowicie blisko uniknięcia przymusu gry w ćwierćfinałach i stąpało po piętach graczom Echo Fox i 100 Thieves. Mimo wszystko wyniki ostatnich dwóch kolejek sprawiły, że Apollo i spółka musieli walczyć o rozstawienie w ćwierćfinałach play-offów w tiebreakach. Te niestety nie poszły po myśli reprezentantów Clutch Gaming, bowiem najpierw nie udało im się zwyciężyć z TSM-em, a następnie ulegli w walce z Cloud9.

Trzy mocne filary

Jeśli chodzi o rozkład sił w składzie Clutch Gaming, to nie można tutaj wyróżnić jednego wiodącego prym zawodnika. Oprócz Febivena, który zaliczył kilka naprawdę imponujących zagrywek w tym splicie, w CG błyszczą także Solo oraz Apollo. W zasadzie każdy z tej trójki jest w stanie wyciągnąć swoją drużynę z dołka i utrzymać ją w grze, gdy niektórzy niedomagają. Niestety początkowa faza potyczki idzie dobrze zazwyczaj tylko Febivenowi, podczas gdy marksman i toplaner CG nieco odstają pod względem zdobytego złota i doświadczenia, co niestety może okazać się sporym problemem w starciu z TSM-em.

Przewidywania redakcji:

Daniel "Uspek" Kasprzycki Jarek "JaroThe3rd" Piłat Mikołaj "rekd" Bryła
3 : 0 3 : 0 3 : 1

Mimo że to zawodnicy Clutch Gaming dwukrotnie ograli Team SoloMid w fazie zasadniczej wiosennego splitu NA LCS, to jednak nie oczekujemy, że to właśnie Bjergsen i spółka będą dziś świętować z powodu awansu do półfinałów. Podopieczni Reginalda prezentowali się ostatnio szalenie dobrze i z całą pewnością są głównymi pretendentami do reprezentowania Północnej Ameryki podczas Mid-Season Invitational 2018. Zresztą wystarczy tylko wrócić pamięcią do tiebreaku, w którym TSM kompletnie rozniosło swoich oponentów, mimo dość przeciętnej wczesnej fazy rozgrywki.

Statystyki podczas fazy zasadniczej NA LCS 2018:

VS
DS GD KP KDA Team SoloMid Pozycja Clutch Gaming KDA KP GD DS
26,8% 233 65,3% 3,33 Hauntzer Solo 2,77 56,7% -244 26,4%
8,7% 68 72,6% 4,18 MikeYeung LirA 3,47 69% -207 10,4%
30,1% 304 77,6% 8,50 Bjergsen Febiven 7,28 76,6% 23 26,5%
28,4% 257 72,6% 8,83 Zven Apollo 4,16 75,4% -316 26,7%
6% 90 68,9% 4,30 Mithy Hakuho 4,22 78,9% -84 10%
Legenda:
- DS - Procentowy udział w obrażeniach drużyny
- GD - różnica w złocie w 15. minucie
- KP - Procentowy udział w zabójstwach drużyny
- KDA - Współczynnik zabójstw/śmierci/asyst

Transmisja

Drugi ćwierćfinał NA LCS 2018 Spring będziecie mogli obejrzeć w języku polskim na oficjalnym kanale ESL.TV Polska. Komentowaniem meczu Teamu SoloMid z Clutch Gaming zajmą się Michał "Avahir" Kudliński oraz Arkadiusz "Radjo_log" Popiel. Więcej informacji na temat fazy pucharowej północnoamerykańskiej ligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej.