Polak reprezentantem Europy na letnich Mistrzostwach Świata w Hearthstone’a!

Kacper „A83650” Kwieciński jako jedyny Polak awansował na letnie Mistrzostwa Świata w Hearthstone’a, które odbędą się już w czerwcu w Kalifornii! Reprezentant Illuminar Gaming okazał się być najlepszym w zestawieniu B, gdzie bez większych problemów pokonał najpierw riku97, a następnie rozprawił się Bunnyhopporem.

Już pierwszego dnia HCT Europe Summer Playoffs A83650 radził sobie nad wyraz dobrze, kiedy to w rozgrywanej systemem szwajcarskim fazie grupowej zaliczył aż pięć zwycięstw i tylko jedną porażkę. Dzięki temu wynikowi Kwieciński został sklasyfikowany na trzecim miejscu w tabeli i do awansu do play-offów brakowało mu naprawdę niewiele. Ostatecznie A83650 uległ w ostatniej rundzie systemu szwajcarskiego, ale i tak uzyskał promocję do decydującego etapu dzięki temu, że na swojej drodze pokonywał wysoko ulokowanych oponentów.

Zawodnik Illuminar Gaming został następnie przydzielony do zestawienia B, gdzie znaleźli się także Bunnyhoppor, riku97 oraz fenomeno. Na początku A83650 musiał zmierzyć się z graczem z Hiszpanii, który w starciu z Polakiem zdołał urwać zaledwie jeden punkt. W finale swojej grupy nasz rodak musiał podjąć się walki z reprezentantem SK Gaming, Bunnyhopporem. A83650 również w tym przypadku nie dał rywalowi zbyt wielu nadziei na zwycięstwo, gdyż pokonał go wynikiem 3:1.

Dzięki swoim dzisiejszym wyczynom Kacper „A83650” Kwieciński otrzymał bezpośrednie zaproszenie na letnie Mistrzostwach Świata w Hearthstone’a jako reprezentant Europy oraz nagrodę pieniężną w wysokości 7 500 dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVANGAR z awansem na StarSeries i-League Season 5

Poznaliśmy piątą ekipę, która już na pewno wystąpi na StarSeries i-League Season 5. Kolejnym uczestnikiem ukraińskiej imprezy okazało się AVANGAR, któ...