fot. Meet Point

Charytatywny turniej CS:GO na PGE Narodowym

Już w najbliższy weekend na stołecznym PGE Narodowym odbędą się Warszawskie Targi Książek. Jednym z ich elementów będzie Meet Point, czyli impreza przeznaczona dla fanów szeroko pojętego gamingu. Coś dla siebie znajdą zarówno sympatycy youtuberów jak i esportu.

Przy okazji Meet Point rozegrany zostanie bowiem rozegrany charytatywny turniej CS:GO, na którym pojawi się większość najlepszych w kraju ekip. W sumie będzie ich osiem i wszystkie one pierwszego dnia zmagań powalczą w meczach eliminacyjnych, a najskuteczniejsi w niedzielę staną ze sobą w szranki w fazie play-off. Nie będzie jednak mowy o żadnych nagrodach, gdyż całe zawody będą miały na celu wsparcie Fundacji DKMS, która zajmuje się walką z nowotworami krwi. Pomagać będą mogli zarówno widzowie online, jak i ci zgromadzeni na miejscu. Ci pierwsi będą mogli wesprzeć sprawę finansowo, drudzy natomiast będą mieli okazję zarejestrować się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych.

Grupa ZPR Media dostrzega ogromne zainteresowanie gamingiem i esportem, dlatego też chcemy wspierać rozwój tego rynku w Polsce – przyznał Jakub Janaszek, Marketing & PR Manager w Murator Expo/Grupie ZPR Media, która zajmuje się organizacją imprezy. – Odbywający się w weekend turniej charytatywny to sposób na zwrócenie uwagi nowej grupy odbiorców na potencjał i fantastyczne emocje, jakie towarzyszą tej formie rozrywki. Esportowe atrakcje podczas Meet Pointu to dopiero początek naszej obecności w tym segmencie, a kolejne kroki ogłosimy już w ten weekend – dodał.

Podczas Meet Pointu zobaczymy następujące drużyny:

adwokacik Codewise Unicorns Izako Boars Team Kinguin
PACT Pompa Team PRIDE x-kom team

Zawody, które odbędą się 19 i 20 maja, na miejscu prowadzić będzie Maciej „sawik” Sawicki, zaś komentarzem zajmą się Olk „vuzzey” Kłos, Andrzej „Śledziu” Śledź oraz Mateusz „HaXem” Ogonowski. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na oficjalnym fanpage’u na Facebooku oraz na stronie internetowej Meet Point.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś w nocy startuje czwarty etap Overwatch League

Po kilkunastu dniach przerwy Overwatch League powraca z czwartym i jednocześnie ostatnim etapem. To właśnie on odpowie nam na pytanie, jakie konkretni...