fortnite
fot. Epic Games

Epic Games przeznaczy sto milionów dolarów na turnieje Fortnite

Tak, nie pomyliliśmy się w tytule. Epic Games ogłosiło, że w sezonie 2018-2019 przeznaczy aż 100 milionów dolarów na esportowe rozgrywki w Fortnite’a! Z taką łączną sumą twórcy tej jednej z obecnie najpopularniejszych gier będą mogli zostawić daleko w tyle przodujące od lat pod względem puli nagród The Invitational!

Bezpośredni konkurent tej produkcji z gatunku Battle Royale – PlayerUnknown’s Battlegrounds nie może się obecnie pochwalić się żadnymi wydarzeniami z jakąkolwiek poważniejszą pulą nagród. Zwycięzca nadchodzącego majora PUBG Global Invitational zgarnie tylko część z przeznaczonych na tę imprezę 2 milionów dolarów.

Według EG, zawody w Fortnite nie będą do końca standardowe, a ich organizatorzy skupią się na radości z gry i jej oglądania. Nie oznacza to jednak, że całkowicie porzucą element rywalizacji, gdyż ten także będzie bardzo istotny.

Jak będzie wyglądała struktura turniejów organizowanych przez Epic Games? Czy odbędą się również multiplatformowe zawody? Te i wiele innych informacji dotyczących nadchodzących imprez z Fortnite’em w roli głównej, twórcy tej gry ogłoszą nam w najbliższych tygodniach.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AE wypożyczony do TyLoo

Absencja Ke "captainaMo" Liu przedłuża się. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu reprezentant TyLoo upadł w dość pechowy sposób, przez co doznał złaman...