fot. DreamHack/Jennika Olaja

DH Open Tours zakończone. North wygrywa we Francji!

DreamHack Open Tours 2018 za nami! Turniej Counter-Strike: Global Offensive zakończył się pojedynkiem z udziałem North oraz HellRaisers. Po dwóch mapach z triumfu (oraz nagrody głównej wynoszącej 50 000 dolarów) mogli cieszyć się Skandynawowie.

North 2 : 0 HellRaisers
(DreamHack Open Tours – finał)
16 9 Mirage 6 12
7 6
16 12 Inferno 3 9
4 6
 Dust2 

Mirage był pierwszą mapą, na której spotkali się w wielkim finale zawodnicy North oraz HellRaisers. To Duńczycy zaczęli po stronie atakującej, ale z przełamywaniem obrony swojego przeciwnika radzili sobie całkiem nieźle. Wygrali pistoletówkę, zdobywając przewagę ekonomiczną, a po kilkunastu minutach prowadzili już 7:4. W końcówce pierwszej części HR nieco wyżej zawiesiło poprzeczkę, przez co valde i jego koledzy na półmetku prowadzili „tylko” 9:6. Jeszcze na początku drugiej połówki HellRaisers było w stanie postraszyć przeciwnika, doprowadzając nawet do wyniku 12:12, jednak decydujące rundy należały do North i to właśnie Duńczycy objęli prowadzenie.

Następnie przenieśliśmy się na Inferno, gdzie piorunujący początek zaliczyli podopieczni North. Ci w ataku byli nie do zatrzymania i raz po raz punktowali swojego przeciwnika, co po piętnastu rozegranych rundach zaowocowało wynikiem 12:3. Niewiele wskazywało na to, że HellRaisers będzie jeszcze w stanie się podnieść. Choć Özgür „woxic” Ekera i spółka próbowali walczyć, to na nic się to zdało. Duńczycy oddali przeciwnikowi jeszcze kilka rund, ale w końcu się otrząsnęli i dopięli swego, zwyciężając 16:9.

Klasyfikacja końcowa DreamHack Open Tours 2018 przedstawia się następująco:

1. North 50 000 $
2. HellRaisers 20 000 $
3-4. Gambit Esports, GODSENT 10 000 $
5-6. AGO Esports, Team EnVyUs 3 000 $
7-8. The Imperial, Torqued 2 000 $
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TUDSON dołącza do SEAL Esports

Niespełna dwa miesiące SEAL Esports mogło cieszyć się niezmienionym składem. Dziś jednak ekipę na rzecz PRIDE opuścił Adrian "Zorineq" Kołodziejski, c...