paiN Gaming Dota 2
fot. ESL

paiN Gaming zdobywcą 3. miejsca ESL One Birmingham

Brązowy medalista ESL One Birmingham wyłoniony. Po pełnej serii Bo3 trzecie miejsce brytyjskiego Majora Doty 2 zdobyło paiN Gaming, które pokonało Fnatic 2:1. Tym samym na konto Tavo i spółki powędrowało 100 000 dolarów, a każdy z zawodników zainkasował swoje pierwsze punkty DPC (które niestety nie będą miały znaczenia w kontekście bezpośredniego awansu na TI8).

paiN Gaming 2 : 1 Fnatic

Reprezentanci Brazylii otworzyli stan serii po niewiele ponad 32-minutowej potyczce. Już to starcie było zapowiedzią bardzo wyrównanego spotkania, bowiem na wyraźne prowadzenie paiN wyszło dopiero po upływie pół godziny gry. Fnatic zdołało wyrównać rezultat w drugiej bitwie trwającej niespełna trzydzieści minut.

W decydującym starciu Fnatic przez większość czasu utrzymywało się na prowadzeniu, jednak w dwudziestej drugiej minucie cała przewaga została zaprzepaszczona po utracie wszystkich zawodników. Kilka minut później szala zwycięstwa przechyliła się na stronę paiN Gaming, lecz brazylijsko-rumuński skład również miał spore problemy z postawieniem kropki nad „i”. Rozstrzygnięcie przyszło dopiero w czterdziestej trzeciej minucie. Po wyłączeniu z gry wszystkich rywali paiN mogło ruszyć górną aleją i zdobyć Starożytnego Fnatic.

Jeszcze dzisiaj zostanie rozegrany wielki finał ESL One Birmingham, w którym zmierzą się Virtus.pro i OpTic Gaming. Mecz ten będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska na YouTube oraz Twitchu, jak również na sport.tvp.pl. Finał skomentują dla Was Adam „Shiru” Półtorak i Łukasz „Luq” Gruchała. Więcej informacji dotyczących pierwszego w Wielkiej Brytanii Majora Doty 2 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FNS: Mieliśmy pięć dni prawdziwego treningu

Pujan "FNS" Mehta wczoraj został oficjalnie przesunięty na ławkę rezerwowych Cloud9, a jego nazwisko umieszczono na liście transferowej. Kanadyjczyk c...