Team Kinguin mouz
fot. ESL

Oficjalnie: Kinguin nie wystąpi na lanowych finałach 3. sezonu PLE

To już pewne – na lanowych finałach trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej nie pojawi się cała czołowa czwórka dopiero co zakończonego etapu ligowego. Na turniej nie pojedzie bowiem Team Kinguin, który w tym samym czasie będzie rywalizować poza granicami polski.

Jeszcze do wczoraj Wiktor „TaZ” Wojtas i jego koledzy jako jedyni pozostawali niepokonani w bieżącej edycji PLE. Niestety ich bilans lekko się pogorszył, gdyż z uwagi na trwające eliminacje do europejskiego Minora Kinguini musieli oddać walkowerem mecz z AGO Esports. Okazuje się jednak, że był to dopiero początek, gdyż TK w ogóle nie wystartuje w fazie offline. Wszystko z powodu europejskich finałów ZOTAC Cup Masters 2018, na które zespół zapewnił sobie awans już jakiś czas temu.

– Jest nam niezmiernie przykro, że nie będziemy mogli pojawić się na tak znanych i oczekiwanych w Polsce finałach. Zakończenie sezonu Polskiej Ligi Esportowej jest zawsze wspaniałym i pełnym emocji wydarzeniem, zwieńczającym ogromny wysiłek jaki włożyliśmy w rozegranie każdego z ligowych spotkań. Od samego początku rozgrywek PLE wy, fani dopingowaliście nas z całych sił, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni i tym bardziej ubolewamy nad tym, że nie będziemy mogli spotkać się z wami w dniu tego wyjątkowego, esportowego święta – przyznał COO Kinguin, Giovanni Varriale. – Niestety jak to w naszej branży bywa, terminy rozgrywek często się na siebie nakładają i nie zawsze da się znaleźć dogodne rozwiązanie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Polskiej Lidze Esportowej, za zrozumienie i wsparcie w dążeniu do naszego głównego celu, jakim jest walka o trofea w europejskich i światowych rozgrywkach – dodał.

W tej sytuacji slot przeszedł w posiadanie Izako Boars. Podopieczni organizacji Piotra „izaka” Skowyrskiego swoje szanse na wyjazd na lana pogrzebali wczoraj dzieląc się punktami z PACT, przez co zajęli piąte, pierwsze nie premiowane awansem miejsce. Jednakże wobec rezygnacji Kinguin Dziki Izaka i tak na zawodach się pojawią, zaś ich pierwszym rywalem będzie AGO Espors.

Lanowe finały trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej odbędą się 23 i 24 czerwca w Kielcach podczas targów GameON. Łączna pula nagród zawodów osiągnie kwotę 75 tysięcy złotych, z czego zwycięzcy zgarną 46 tysięcy.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Vitality Jactroll

Jactroll: Mieliśmy zbyt lekki stosunek do scrimów po znakomitych wynikach

Już w najbliższy piątek rozpocznie się letnia runda EU LCS 2018. Po raz kolejny czołowa dziesiątka europejskiej sceny LoL-a stanie w szranki, aby powa...