Fortnite
fot. Epic Games/Fortnite

Zapowiedziano Mistrzostwa Świata w Fortnite!

W drugiej połowie maja dowiedzieliśmy się, że twórcy Fortnite, firma Epic Games, planują w sezonie 2018-2019 przeznaczyć na nagrody w turniejach esportowych aż 100 000 000 dolarów. Minionej nocy, podczas charytatywnego meczu, poinformowano natomiast, na co dokładnie przeznaczone zostaną te pieniądze. Jedną z inicjatyw będą Mistrzostwa Świata w Fortnite.

Z opublikowanych informacji wynika, że wspomniana we wstępie kwota zostanie przeznaczona zarówno na wydarzenia dla społeczności, turnieje online, jak i zmagania najwyższej rangi. Rywalizacja zostanie zapewniona graczom na wszystkich poziomach umiejętności.

A co z Mistrzostwami Świata? Te odbędą się pod koniec 2019 roku, ale zanim do nich dojdzie czekają nas otwarte kwalifikacje dla drużyn z całego świata, które rozpoczną się jesienią 2018. Fortnite World Cup będzie skupiał się na rozgrywkach w trybie solo i duo, jednak dokładny harmonogram i regulamin mają  dopiero zostać opublikowane.

Pełną zapowiedź znajdziecie poniżej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Markoś oskarża Pompę, KXN odpowiada

Losy prowadzonej przez Pompa Team dywizji CS:GO były w tym roku niezwykle burzliwe. Wszak w sformowanym w styczniu składzie doszło do szeregu zmian, a...