MAD Lions Selfmade
fot. ESL

MAD Lions i Movistar Riders na czele zestawienia po piątej kolejce LVP SLO

Bezład, jaki ogarnął świat League of Legends po ostatniej aktualizacji nadal trwa. We wczorajszych spotkaniach 15. sezonu LVP SuperLiga Orange mogliśmy chociażby przyglądać się dżunglerom grającym postaciami wspierającymi na środkowej alejce, co oczywiście jest kompletną abstrakcją. Mimo wszystko zawodnicy musieli wgryźć się w nową metę i przystosować się do zmian. Lepiej z modyfikacjami w produkcji Riot Games radzą sobie zdecydowanie zawodnicy MAD Lions oraz Movistar Riders, którzy wczoraj dopisali komplet punktów w hiszpańskich rozgrywkach na swoje konta.

Na początek w akcji mieliśmy okazję zobaczyć MAD Lions oraz eMonkeyz. Zespół Oskara „SelfMade’a” Boderka nie bez powodu jest uznawany za głównego pretendenta do powtórzenia sukcesu z ubiegłego sezonu rozgrywek, bowiem jego przygotowanie do najnowszej aktualizacji oraz gra makro jak zwykle były na rewelacyjnym poziomie. W pierwszym starciu MAD Lions bez większego trudu zmiotło swoich rywali z powierzchni Summoner’s Rift, ogrywając ich w nieco ponad dwadzieścia minut. Druga odsłona serii wyglądała natomiast nieco lepiej dla Pawła „Czekolada” Szczepanika i reszty, ale poza dobrym wczesnym etapem rozgrywki nic więcej nie udało im się ugrać.

O wiele bardziej wyrównane było spotkanie Movistar Riders z Vodafone Giants. Pierwsza potyczka tej serii rozpoczęła się od sporej przewagi na rzecz Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego i jego kompanów, bowiem ich ataki we wczesnej fazie były rozgrywane niemalże perfekcyjnie. Koniec końców przewaga, którą sobie wypracowali, zdała się na nic, bowiem ich walki drużynowe w późniejszym etapie starcia były istnym fiaskiem i to Movistar Riders wyszło na prowadzenie. Po ponownym wyjściu na scenę drużyna Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego nie pozwoliła sobie już na błędy w pierwszych minutach meczu i z łatwością kontynuowała dominację na mapie. Giants kompletnie sobie nie poradziło i musiało pogodzić się z porażką i utratą pierwszego miejsca w tabeli ligi.

Wyniki drugiego dnia piątej kolejki LVP SLO:

Wtorek, 12 czerwca 2018
19:30 MAD Lions MAD Lions 2:0 eMonkeyz Bo2
21:30 Movistar Riders 2:0 Vodafone Giants Bo2

Aktualna tabela rozgrywek:

# Drużyna M W R P % wygranych map Punkty
1. MAD Lions MAD Lions 5 3 2 0 80% 11
1. Movistar Riders 5 3 2 0 80% 11
3. Vodafone Giants 5 2 2 1 60% 8
4. Penguins 5 1 3 1 50% 6
5. eMonkeyz 5 1 2 2 40% 5
6. KYIF eSports Club 5 1 2 2 40% 5
7. ASUS ROG Army 5 0 4 1 40% 4
8. Dragons E.C. 5 0 1 4 10% 1

Szósta kolejka hiszpańskich zmagań zaplanowana została na niedzielę, 24 czerwca. Po więcej informacji dotyczących 15. sezonu LVP SuperLiga Orange zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe i Ghost zainaugurują ESL One Belo Horizonte 2018

Już dziś w Belo Horizonte rusza pierwszy w tym roku turniej CS:GO z serii ESL One. I chociaż z absolutnej światowej czołówki mamy tam tylko kilka druż...