fot. ESL/Sarah Cooper

kassad nowym trenerem Valiance

Aleksandar „kassad” Trifunović zakończył poszukiwania nowego pracodawcy. Po dwóch latach zagranicznych wojaży Serb postanowił powrócić do ojczyzny, by objąć Valiance & Co. W ekipie tej spotka zresztą kilku swoich starych znajomych z czasów wspólnej gry w barwach iNation, takich jak chociażby Luka „emi” Vuković czy Nestor „LETN1” Tanić.

31-latek miesiąc temu rozstał się z Renegades, z którym związany był od stycznia 2017 roku. W tym czasie miał okazję poprowadzić australijską formację m.in. podczas niedawnego ELEAGUE Major Boston 2018, a także osiągnąć z nią kilka mniej lub bardziej imponujących wyników. Najważniejszym osiągnięciem Serba jest oczywiście triumf na StarLadder i-League Shanghai Invitational 2017, gdzie jego podopieczni pokonali w wielkim finale Virtus.pro. W międzyczasie ekipa dwukrotnie docierała także do półfinału imprez z serii DreamHack Open.

Teraz Trifunović powraca jednak na serbską scenę, by pomóc coraz odważniej poczynającemu sobie Valiance. Drużyna złożona z pochodzących z krajów byłej Jugosławii zawodników miała w ostatnich miesiącach okazję zaprezentować swoje umiejętności chociażby na DreamHack Masters Marseille 2018, a już w sobotę pojawi się w Polsce, by wziąć udział w poznańskich finałach Good Game League 2018. To właśnie tam nastąpi także lanowy debiut kassada w roli nowego szkoleniowca.

Jestem zachwycony faktem, że będę mógł spędzić pozostałą cześć roku na pracy z Valiance – przyznał serbski trener. – Miałem propozycje od kilku innych organizacji, ale zdecydowałem się przyjąć ofertę Valiance. Szczerze mówiąc, w pełni wierzę w plany, które ma ta organizacja, oraz w wizję, którą sobie ustaliła. Sporym plusem był też fakt, że znamy tych graczy osobiście. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie naszej wspólnej pracy i realizację celów, które sobie wyznaczyliśmy – dodał.

W tej sytuacji skład Valiance & Co prezentuje się następująco:

  • Luka „emi” Vuković
  • Nestor „LETN1” Tanić
  • Nemanja „huNter” Kovač
  • Anel „NENO” Ceković
  • Aleksa „Impulse” Stankić
  • Aleksandar „kassad” Trifunović – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESEA MDL: PRIDE pokonuje Team Spirit po dogrywce

Po niedawnej wpadce z EURONICS Gaming PRIDE powróciło na właściwe tory i pokonało dziś Team Spirit. Sam mecz był bardzo wyrównany, a dominująca strona...