Team Liquid
fot. ESL/Helena Kristiansson

ESL One Belo Horizonte: Liquid zamyka grono półfinalistów

Poznaliśmy już komplet czterech drużyn, które wystąpią w fazie pucharowej ESL One Belo Horizonte 2018. Jako ostatni do tego grona dołączył Team Liquid, który w decydującym meczu grupy B zgodnie z oczekiwaniami pokonał BIG 2:0.

BIG 0 : 2 Team Liquid

(ESL One BH – decydujący mecz grupy A)
12 4 Cache 11 16
8 5
10 5 Inferno 10 16
5 6
 Dust2 

Mecz rozpoczął się na Cache’u, który uprzednio został wybrany przez BIG. Paradoksalnie jednak to Liquid zaczęło lepiej, chociaż do pewnego momentu Niemcy i Brytyjczyk próbowali jeszcze stawiać opór. Ale już od siódmej rundy to zespół z Ameryki Północnej w pełni kontrolował przebieg spotkania notując serię ośmiu wygranych z rzędu rund. Wtedy można było oczekiwać, że powoli zmierzmy do końca, wszak podopieczni Wiltona „zewsa” Prado bardzo korzystny wynik 11:4 osiągnęli po stronie terrorystów. Tak czy inaczej Owen „smooya” Butterfielda i jego koledzy, mimo przeciwności losu, ani myśleli się poddać. Nasi zachodni sąsiedzi rozpoczęli rozpaczliwą walkę o comeback i wyszła im ona znakomicie, bo pod koniec tego pojedynku doprowadzili wreszcie do remisu 12:12. Jednakże ten wysiłek na tyle wyczerpał graczy znad Renu, że ci nie mieli już sił na dalszą rywalizację, a to skrzętnie wykorzystało TL, które ustaliło końcowy wynik na 16:12 na swoją korzyść.

Po chwili na Inferno mogliśmy przeżywać swoiste déjà vu – Liquid zgarnęło bowiem pierwszą pistoletówkę i błyskawicznie zyskało znaczącą przewagę. Nic więc dziwnego, że wynik po pierwszej połowie był bardzo podobny do tego, który mogliśmy obserwować na poprzedniej mapie, i wynosił 10:5 dla formacji z NA. I tym razem też BIG chciało powalczyć o powrót, ale nie dało rady powtórzyć swojego wyczynu z Cache’a. Mimo prób dystans dzielący oba zespoły ani razu nie spadł już poniżej dwóch oczek i nie pomogła w tym nawet bardzo dobra postawa Tiziana „tiziaNa” Feldbuscha. Na jego nieszczęście koledzy nie przyszli mu w sukurs, przez co ostatecznie jego drużyna poległa w stosunku 10:16, żegnając się tym samym z zawodami.

Wybrane spotkania ESL One Belo Horizonte 2018 wraz z polskim komentarzem oglądać można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DH Open Summer na start. Pierwszy mecz AGO o 15:00

Czas na kolejny już tegoroczny przystanek serii DreamHack Open. Tym razem osiem zespołów Counter-Strike: Global Offensvie przybyło do legendarnego Jön...