Huni
fot. Riot Games

Echo Fox i TSM bez porażki w inauguracyjnej kolejce NA LCS 2018 Summer Split

Pierwszy tydzień północnoamerykańskich rozgrywek League of Legends dobiegł końca. Inauguracyjną kolejkę do udanych bez dwóch zdań zaliczyć mogą reprezentanci Teamu SoloMid oraz Echo Fox, bowiem to oni jako jedyni zdołali rozpocząć letnią rundę NA LCS, zdobywając komplet punktów.

Team SoloMid, kolejny raz występujący z Grigiem w składzie, nie dał żadnych szans swoim wczorajszym rywalom. FlyQuest po raz drugi w tym tygodniu zostało dość gładko rozgromione, przegrywając tym razem w niewiele ponad dwadzieścia minut. TSM wydaje się być fantastycznie przygotowany do swoich spotkań i zdecydowanie jest pewny siebie, chociaż nadal nie widzieliśmy kompozycji rodem z nowej mety w jego wykonaniu.

Wielką niespodziankę swoim fanom sprawili natomiast zawodnicy Golden Guardians, którzy wczoraj bez większego trudu rozprawili się z faworyzowanym przez wielu Teamem Liquid. Contractz i jego kompani w znakomitym stylu rozgrywali początkowe minuty, aby następnie zwyciężyć walkę drużynową bez utraty ani jednego gracza i wykończyć rywali.

Zaskakująco słabo poszło także wicemistrzom wiosennej rundy NA LCS, czyli 100 Thieves. Aphromoo i jego koledzy zostali kompletnie zmasakrowani przez Counter Logic Gaming, które minionej nocy zaprezentowało się o niebo lepiej w porównaniu do ich ostatnich występów. CLG od początku do końca trwania potyczki dominowało i z łatwością powiększało swoją przewagę w złocie, wykorzystując wszelkie błędy popełniane przez 100 Thieves. Ostatecznie Nexus drużyny Ryu upadł po dwudziestu dziewięciu minutach gry.

Tego wieczoru byliśmy także świadkami kolejnego ewenementu, jakim było przerwanie rozgrywki oraz przyznanie zwycięstwa na rzecz Echo Fox przez oficjalnych sędziów. Stało się tak w okolicach trzydziestej drugiej minuty, kiedy gra najzwyczajniej w świecie zawiesiła się i technikom niestety nie udało się przywrócić jej za pomocą systemu chronobreak. Gracze Clutch Gaming znacząco przegrywali pod każdym możliwym względem, ale w tamtym momencie mieli realne szansę na powrót, bowiem ich kompozycja bardzo sprzyjała późnemu etapowi gry. Sędziowie zadecydowali jednak, że CG nie było w stanie podnieść się z kolan i zakończyli mecz.

Dzień zakończył się wygraną reprezentantów Cloud9, którzy pokazali, że nawet w odmienionym składzie są w stanie zdobyć punkty w NA LCS. Stojący po drugiej stronie barykady OpTic Gaming znacznie słabiej rozegrał tę potyczkę pod względem makro, co przełożyło się na strasznie duże straty w zdobytym złocie. Cloud9 spokojnie i zdecydowanie rozbiło ostatnią linię obrony OpTic na kilka sekund przed pojawieniem się czterdziestej minuty na zegarze.

Wyniki drugiego dnia inauguracyjnego tygodnia NA LCS 2018 Summer Split:

Niedziela, 17 czerwca 2018
21:00 Team SoloMid 1:0 FlyQuest Bo1
22:00 Team Liquid 0:1 Golden Guardians Bo1
23:00 Counter Logic Gaming 1:0 100 Thieves Bo1
Poniedziałek, 18 czerwca 2018
00:00 Clutch Gaming 0:1 Echo Fox Bo1
01:00 Cloud9 1:0 OpTic Gaming Bo1

Druga kolejka NA LCS 2018 Summer Split rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 23 czerwca. W pierwszym spotkaniu, którego start zaplanowano na godzinę 23:00, zmierzą się Team Liquid oraz Counter Logic Gaming. Po więcej informacji na temat północnoamerykańskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cloud9 Fortnite

Cloud9 kontraktuje dwie amerykańskie dywizje Fortnite'a

Jeśli ktoś myślał, że zaprezentowana kilka dni temu koreańska drużyna Fortnite'a będzie jedyną, która na tej scenie będzie reprezentowała barwy Cloud9...