Valde North ESL Pro League
fot. ESL/Bart Oerbekke

valde: mixwell był świetnym rezerwowym

Zwycięzca oraz najbardziej wartościowy gracz turnieju DreamHack Open Valencia 2018, Valdemar „valde” Bjørn Vangså udzielił wywiadu dla portalu HLTV.  Duńczyk odniósł się do kilku istotnych kwestii związanych z zawodami w Hiszpanii.

23-letni zawodnik przedstawił powody, które przyczyniły się do końcowego zwycięstwa duńskiej formacji. – Uważam, że to była atmosfera wewnątrz zespołu. Od momentu, w którym mixwell został naszym stand-inem wszyscy wiedzieliśmy, że to absolutnie możliwe, aby wygrać, mimo że, nie przygotowywaliśmy się drużynowo przed turniejem. Powiedziałbym, że atmosfera była pozytywna, nawet kiedy mieliśmy trudne początki, nawet kiedy przegrywaliśmy 0-6 lub 0-7 zawsze utrzymywaliśmy spokój i wiedzieliśmy, że jeżeli zdobędziemy pięć lub sześć rund możemy wyrwać zwycięstwo. Uważam, że to psychika utrzymywała nas mocnymi podczas turnieju i oczywiście mixwell, ja i reszta drużyny mieliśmy wysoki poziom indywidualny co sprawiło, że to było możliwe do samego końca. 

Reprezentant North skomentował również osobę Oscara „mixwella” Cañellasa. – To zajęło dzień lub dwa, aby się poznać, ponieważ nie rozmawiałem z nim nigdy wcześniej. Dużo mówię jako osoba i potrafię być całkiem agresywny, podczas gdy on jest bardzo spokojny i jest moim przeciwieństwem, więc być może dlatego wszystko tak dobrze wychodziło. On był naprawdę świetnym rezerwowym – dodał

valde odniósł się do starcia finałowego przeciwko brazylijskiej formacji Luminosity Gaming. – Nasza strona terrorystów na Inferno jest bardzo dobra i myślę, że łatwo jest prowadzić po angielsku, ponieważ co rundę graliśmy standardowe taktyki, bez konieczności przekazywania mixwellowi tysiąca rzeczy na raz. Wiedzieliśmy, że jeżeli będziemy kontrolować ekonomię nie będą mogli używać dwóch AWP ponieważ HEN1 i yeL są bardzo groźni, kiedy używają AWP. Uważam, że kontrolowanie ekonomii jest najważniejszą rzeczą na Inferno – skwitował 23-latek. – Oni przegrali ostatnie 11 pojedynków na Mirage’u lub coś takiego, ale właściwie zostaliśmy przez nich zniszczeni podczas treningów przed turniejem, więc być może to było zaskoczeniem, że ich Mirage jest tak słaby na ten moment, ale my jesteśmy pewni siebie na tej mapie i wiemy, że potrafimy zagrać o wiele lepiej niż przeciwko Heroic. 

Na samym końcu Duńczyk podkreślił znaczenie zwycięstwa w Hiszpanii w kontekście przyszłości drużyny. – Na ten moment to świetne uczucie, ponieważ kiedy wrócimy do domu jedziemy na wakacje, gdybyśmy odpadli wcześnie w fazie grupowej atmosfera w zespole byłaby bardzo słaba. Dobry występ na tym turnieju był dla nas ważniejszy niż myślicie. 

Pełną wersję wypowiedzi valde w języku angielskim możecie znaleźć tutaj.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cody Sun

100T podejmie GGS na początek ostatniego dnia czwartej kolejki NA LCS

Przed nami ostatnie pięć pojedynków czwartego tygodnia NA LCS 2018 Summer Split. Dziś na arenie w Los Angeles o kolejne punkty ligowe powalczą najleps...