fot. Ubisoft

Tytuł Mistrza Polski i 20 tys. zł w puli nagród. Rusza Rainbow Six® Siege Masters League

Polski oddział Ubisoft® ogłosił, że ruszyła rejestracja do Rainbow Six® Siege Masters League, nowego turnieju w Rainbow Six Siege, którego pula nagród wynosi 20 tysięcy złotych. Turniej skierowany jest do wszystkich graczy, którzy poza nagrodami pieniężnymi chcą zyskać doświadczenie w walce z najlepszymi zespołami w Polsce i sięgnąć po tytuł Mistrza Polski. Rejestracja do turnieju dostępna jest na stronie Masters League.

Masters League jest naturalną kontynuacją Mistrzostw Polski, które organizowaliśmy w poprzednich latach, a które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – mówi Kamil Ściana, Brand Manager z polskiego oddziału Ubisoftu. – To także po cyklicznych turniejach Rookie League i uruchomieniu dedykowanego kanału na Twitchu kolejny element mający na celu rozwój polskiej sceny Rainbow Six Siege – dodaje.

Drogę do mistrzostwa rozpocznie faza eliminacyjna, która wystartuje 20 sierpnia i będzie podzielona na cztery turnieje kwalifikacyjne. W każdym turnieju kwalifikacyjnym udział mogą wziąć maksymalnie 64 drużyny, które rozegrają mecze w drabince Single Elimination (SE), w trybie BOI (Best of One). Mecze o awans z każdej rundy kwalifikacyjnej rozgrywane będą w systemie BO3 (Best of Three). Zespoły, którym nie uda się awansować do rundy zasadniczej nadal będą mogły spróbować swoich sił w kolejnych turniejach eliminacyjnych.

Każda z rund eliminacyjnych wyłoni po 2 drużyny, które wezmą udział w fazie zasadniczej Masters League rozgrywanej w każdą środę od 5 września do 3 października. Uczestnicy zostaną rozstawieni przez organizatora losowo w dwóch grupach, po cztery w każdej. Grupy rozgrywane będą w formie drabinki Double Elimination (DE), gdzie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują na finały lanowe. Zmagania drużyn wraz z komentarzem będzie można oglądać na oficjalnym polskim kanale Rainbow Six na Twitchu. Szczegóły odnośnie czasu i miejsca rozegrania finałów zostaną ogłoszone wkrótce.

Wraz z ogłoszeniem nowego turnieju, rusza także dedykowana platforma ligowa Rainbow Six® League. Jej celem jest zrzeszenie wszystkich polskich graczy szukających bieżących informacji ze świata Rainbow Six Siege oraz którzy chcą rozegrać mecze w ramach lig Rookie League i Masters League. Poza turniejami na graczy czekają konkursy oraz regularne streamy prowadzone codziennie, przez cały tydzień. W planach polskiego oddziału Ubisoft jest stały rozwój platformy.

Więcej informacji o Rainbow Six® Siege Masters League znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej. Zapraszamy też do obserwowania profilu na Facebooku oraz śledzenia transmisji na Twitchu.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Startują eliminacje do QuakeCon 2018 Open, wśród uczestników Av3k i seth

Wczoraj w Dallas rozpoczęło się największe święto wszystkich graczy Quake'a, czyli QuakeCon. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i tym razem imprezie to...