delord
fot. ESL

Niespodzianki nie było. iHG deklasuje CNZ w inauguracyjnym meczu ESL MP w LoL-a

To nie mogło się inaczej zakończyć! Mimo zmian w składzie oraz w sztabie szkoleniowym Illuminar Gaming kolejny raz pokazało swoją siłę i bez większych problemów pokonało Czas na zasady podczas inauguracyjnego meczu 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends.

Illuminar Gaming 2 : 0 Czas na zasady

Illuminar Gaming dość przeciętnie weszło w to spotkanie, pozwalając swoim niedoświadczonym przeciwnikom na wyprowadzenie kilku naprawdę imponujących ataków. Czas na zasady nie wiedział jednak jak poprowadzić dalej rozgrywkę i z każdą kolejną minutą coraz bardziej ulegał broniącemu tytułu iHG. Wtedy też do głosu doszedł nowy nabytek Illuminar, Lucjan „Shlatan” Ahmad, który wspomógł swoich kolegów w dive’ach pod wieże zarówno na dolnej, jak i na górnej alejce. Po kilku minutach podopieczni Bartłomieja „VoVa” Ryla wyszli już na spore prowadzenie i dodatkowo zgarnęli Rift Heralda, dzięki któremu zniszczyli kolejne struktury na środku mapy. Od tamtej chwili to Illuminar dominowało, a doświadczenie Pawła „Woolite’a” Pruskiego i jego kompanów sprawiło, że Czas na zasady nie miał czego szukać w walkach drużynowych. Po wygraniu jednej z batalii iHG błyskawicznie ruszyło w kierunku Nashora, aby następnie bez większego trudu wtargnąć do bazy rywala.

W drugim starciu Illuminar Gaming od początku narzuciło strasznie szybkie tempo swoim rywalom. Gracze Czasu na zasady nie potrafili się odnaleźć w początkowej fazie rozgrywki i nawet pojedyncze agresywne wejścia Patryka „Lykku” Papiewskiego nie poprawiały słabej sytuacji ekipy. Shlatan i reszta nie mieli jednak zamiaru długo czekać z kolejnym ruchem i jeszcze przed pojawieniem się 15. minuty na zegarze zgarnęli Rift Heralda, dzięki czemu zniszczyli wieżę przy środkowym inhibitorze. Przewaga iHG była po prostu ogromna, przez co CNZ nie mógł nawiązać równej walki. Zawodnicy Illuminar zgładzili Barona już w 21. minucie rozgrywki, aby kilka chwil później zniszczyć Nexus oponentów. Warto także zauważyć, że rewelacyjnie prezentował się debiutujący w barwach Illuminar Shlatan, który co chwilę świetnie inicjował potyczki drużynowe oraz fantastycznie wykorzystywał możliwości swojej postaci.

Już za chwilę rozpocznie się kolejne starcie pierwszego tygodnia 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends, w którym zobaczymy Adive oraz Pompa Team. Mecz ten będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale ESL.TV Polska i na SPORT.TVP.PL. Dzisiejsze spotkania komentować będą Michał „Avahir” Kudliński oraz Filip „Testree” Mątowski. Składy, aktualną tabelę oraz harmonogram rozgrywek znajdziecie natomiast w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy wygląd i umiejętności Nunu i Willumpa!

Od dłuższego czasu wiemy, że postacią która otrzyma zupełnie nowy komplet umiejętności oraz zmiany wizualne będzie Nunu. Dziś rano pojawiły się pierws...