ESL Mistrzostwa Polski puchar
fot. ESL

Ravioli Ravioli pokonuje EDP po zaciętym pojedynku o pierwsze punkty w ESL MP

Na brak emocji w ostatnim meczu pierwszego tygodnia ESL Mistrzostw Polski w LoL-a nie mogliśmy narzekać! Starcie E-Blue Digital Paradox z Ravioli Ravioli było niesamowicie zacięte i choć to Lewus i spółka wygrali 2:0, nie było to jednostronne spotkanie. Koniec końców to RR zdobywa pierwsze punkty w zestawieniu, zaś EDP w przyszłym tygodniu będzie szukało okazji do odbicia od dna tabeli.

E-Blue Digital Paradox 0:2 Ravioli Ravioli Ravioli Ravioli

Serię lepiej zaczęło EDP. Już w szóstej minucie Bat0n po ganku na środkową linię zdobył pierwsze zabójstwo. Wkrótce po tym jednak nieudany dive zakończył się śmiercią dwóch graczy E-Blue Digital Paradox kosztem jedynie życia Gricka. W kolejnych minutach toplaner Ravioli Ravioli w duecie z vvarionem dominowali północną część mapy. To zaowocowało wyraźną przewagą Nocturna wybranego przez junglera RR, której świadkami byliśmy niemal w każdej walce drużynowej. Gwoździem do trumny EDP był Baron zdobyty przez Gricka w 25. minucie. Chwilę po tym Ravioli Ravioli rozpoczęło ostatni szturm na bazę rywali i przypieczętowało zwycięstwo w pierwszej potyczce.

O początku drugiego starcia jak najszybciej będą chcieli zapomnieć fani E-Blue Digital Paradox, a razem z nimi Ejsner oraz Trymbi. W przeciągu pierwszych dziesięciu minut zostali oni zmiażdżeni przez duet Ravioli Ravioli, czyli Lewusa i Syrpy’ego. Nawet mimo wyraźnej przewagi Fresskowego na środkowej alei, w późniejszych minutach musiał on uznać wyższość botlanera RR, którego Veigar samodzielnie radził sobie z Orianną Przewoźnika. Mimo problemów EDP zdołało podnieść się z kolan i wykorzystując błędy rywali nieustannie zmniejszało różnicę w złocie. Rozstrzygnięcie przyszło w 35. minucie. Po zdobyciu Barona i pokonaniu czwórki rywali zawodnicy Ravioli Ravioli ruszyli na Nexus EDP i dopełnili formalności.

To było ostanie spotkanie w ramach pierwszego tygodnia 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Kolejne mecze czekają nas w najbliższy poniedziałek. Drugi tydzień zmagań otworzy starcie Szaty Maga z Pompa Teamem. Pełny harmonogram zawodów, tabelę oraz składy wszystkich formacji możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Guru

Polak zbanowany z rozgrywek WCS

Szymon "Guru" Nieciąg, który w przeszłości reprezentował barwy m.in. True eSport, Exeed Esports czy isIMBA, otrzymał całkowity zakaz brania udziału w...