fot. ESL

AGO zagra na EPEC w Poznaniu, Kinguin zaproszone do kwalifikacji

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat ESL Pro European Championship – turnieju, w którym drużyny Counter-Strike: Global Offensive walczyły będą o nagrody z puli 70 000 euro oraz awans do baraży ESEA MDL. Organizatorzy rozgrywek właśnie zaprezentowali kolejne informacje na temat zmagań, które w październiku zagoszczą w Poznaniu.

W sumie w stolicy województwa wielkopolskiego pojawią się cztery drużyny – jedna bezpośrednio zaproszona oraz trzy pochodzące z kwalifikacji. Już teraz pewne występu na zawodach odbywających się podczas Poznań Game Arena może być AGO Esports. Inna polska drużyna, Team Kinguin, znalazła się z kolei na liście uczestników zamkniętych kwalifikacji, które odbędą się 28-29 sierpnia.

Na zamknięte kwalifikacje do EPEC składać się będą dwa etapy. W pierwszym drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po sześć zespołów. Tu obowiązywał będzie system „każdy z każdym”, a potyczki rozgrywane będą w trybie BO1. Po trzy drużyny z każdego zbioru awansują do drugiej fazy, gdzie także dojdzie do spotkań BO1. Uczestnicy zachowają punkty zgromadzone pierwszego dnia, a w finałowej grupie stoczą pojedynki wyłącznie z zespołami, z którymi wcześniej się nie mierzyły. Trzy najlepsze ekipy awansują na ESL Pro European Championship.

Na ten moment tak prezentuje się grono uczestników kwalifikacji online:

Team Kinguin EURONICS Gaming aAa Team LDLC.com
Team Endpoint fish123 No Quarter Cartel Nexus Gaming
Team Forge Defusekids

Ponadto ogłoszono zawody Climber Cup, dzięki którym będzie można się dostać do baraży do ESEA MDL. Każde państwo, w którym odbywają się krajowe mistrzostwa ESL, będzie w nich reprezentowane przez jeden zespół, a najlepsze przybliżą się do awansu na zaplecze ESL Pro League.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Worlds 2017 fani

W USA powstanie arena esportowa o powierzchni niemalże 2800 m2

Deweloperzy Planet Oasis zaprezentowali plany wybudowania ogromnego kompleksu sportowo-rozrywkowego, którego koszt budowy ma sięgnąć 2 miliardy dolaró...