fot. DreamHack/Abraham Engelmark

Izak i PAGO zagrają w charytatywnym turnieju PUBG na gamescomie!

Już za tydzień, podczas największego konwentu gamingowego w Europie – gamescom – rozpocznie się PLAYERUNKNOWN’s Charity Challenge, czyli turniej esportowy, z którego wygrane zostaną w całości przekazane na cele charytatywne. Polscy entuzjaści popularnego battle royale’a również znajdą coś dla siebie, bowiem dziś ogłoszono, że jednymi z uczestników imprezy będą popularni streamerzy znad Wisły, Piotr „Izak” Skowyrski oraz Mateusz „PAGO” Pągowski.

W charytatywnym turnieju organizowanym wspólnie przez PUBG Corp. oraz ESL zobaczymy łącznie 64 zawodników. Połowa z nich to bezpośrednio zaproszeni influencerzy, natomiast reszta uczestników została wyłoniona poprzez otwarte europejskie kwalifikacje. Wszyscy gracze zostaną połączeni w pary, w których będą rywalizować łącznie przez trzy dni. W zawodach rozegranych zostanie dwanaście potyczek, lecz format samego turnieju nie jest aż tak oczywisty jakby się to mogło wydawać. Zgodnie z zasadami zmagań to oglądający będą decydować za pomocą głosowania w mediach społecznościowych jakie wyzwania i przeszkody będą musieli pokonać zawodnicy. Jeżeli gracze zdołają wykonać misję, wtedy odblokują pewną kwotę, którą następnie będą mogli przekazać na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Warto także zaznaczyć, że poprzez otwarte kwalifikacje do PLAYERUNKNOWN’s Charity Challenge miejsce w turnieju wywalczyli sobie także dwaj Polacy – Paweł „ghostar” Smoliński oraz Seweryn „RyoZIN” Bluszcz. Charytatywne zawody w PUBG będą rozgrywane w dniach 23-25 sierpnia, w Kolonii.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO zagra na EPEC w Poznaniu, Kinguin zaproszone do kwalifikacji

Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat ESL Pro European Championship – turnieju, w którym drużyny Counter-Strike: Global Offensi...