Snax mousesports
fot. ESL/Adela Sznajder

Poznaliśmy grupy DreamHack Masters Stockholm 2018

Na dwa tygodnie przed startem DreamHack Masters Stockholm 2018 organizatorzy ogłosili składy grup, w jakich mierzyć się ze sobą będą poszczególni uczestnicy. Polskich kibiców najbardziej zainteresuje zapewne los mousesports, które trafiło do grupy D.

Drużyna Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego miała sporego farta, zwłaszcza jeżeli spojrzymy na inne zbiory. W teorii najbardziej wymagającym rywalem podopiecznych niemieckiej organizacji będzie MIBR, które ma wyjść z przedłużającego się kryzysu dzięki zatrudnionemu niedawno Janko „YNk” Paunoviciowi. Ponadto popularne Myszy mierzyć się będą z HellRaisers, czyli triumfatorami Minora CIS, a także Gambit Esports, dla którego będzie to drugi lanowy turniej pod wodzą Andreya „B1ad3’a” Gorodenskiego.

W Szwecji okazję do debiutu będzie mieć także kilku innych graczy. Po raz pierwszy pod banderą North wystąpi Nikolaj „niko” Kristensen, zaś jego byłą już ekipę, Heroic, wspierać będzie Daniel „mertz” Mertz. Z kolei z Ghost Gaming podczas skandynawskiego turnieju zagra Kevin „kRYSTAL” Amend, który trzy dni temu został wypożyczony z The Imperial. Warto zaznaczyć, że DreamHack Masters będzie dla wielu drużyn ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się FACEIT Major London 2018.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Astralis Ghost Gaming FaZe Clan Gambit Esports
Grayhound Gaming Natus Vincere Fnatic HellRaisers
North Ninjas in Pyjamas Heroic MIBR
TyLoo NRG Esports OpTic Gaming mousesports

DreamHack Masters Stockholm 2018 odbędzie się między 29 sierpnia a 2 września w mogącym pomieścić do 16 tysięcy osób Ericsson Globe. Łączna pula nagród zawodów wyniesie 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izak i PAGO zagrają w charytatywnym turnieju PUBG na gamescomie!

Już za tydzień, podczas największego konwentu gamingowego w Europie – gamescom – rozpocznie się PLAYERUNKNOWN's Charity Challenge, czyli turniej espor...