fot. Blizzard/Robert Paul

Overwatch World Cup: Korea Południowa i Rosja z kompletem punktów po pierwszym dniu kwalifikacji

Pierwszy dzień kwalifikacji Overwatch World Cup w Inczon za nami. Komplet punktów na swoim koncie zgromadzili gospodarze, Korea Południowa, a także reprezentacja Rosji.

Pierwsze trzy spotkania zostały rozstrzygnięte bez większego problemu dla faworytów. Tak jak można było przewidywać, reprezentacje Hongkongu i Tajwanu nie były w stanie nawiązać równej rywalizacji z wyżej notowanymi od siebie rywalami, co spowodowało, że już pierwszego dnia kwalifikacji ich sytuacja bardzo mocno się skomplikowała. Swoje pierwsze punkty dopisały drużyny z Korei Południowej, Rosji oraz Finlandii.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero w momencie, gdy w grze zobaczyliśmy bezpośrednich rywali o awans do turnieju głównego. Gdy Japonia podejmowała Rosję, spodziewać się mogliśmy nieco bardziej wyrównanego starcia. Wydawało się nawet, że po Oazie, na której Japończycy dość pewnie zdobyli pierwszy punkt oraz ledwo wywalczyli drugi, ekipa Kaito „kenmohororo” Yoshidy będzie mieć większe szanse na zwycięstwo, jednak kolejne trzy mapy, Eichenwalde, Volskaya Industries i Rialto, pokazały, że to Rosjanie są dziś o klasę lepsi.

Ogromnym hitem okazał się mecz pomiędzy Finlandią a Koreą Południową. Bardzo bliski wynik na Wieży Lijiang, gdzie Finom nie udało się zdobyć nawet punktu, zapowiadał nam spotkanie na najwyższym poziomie. King’s Row natomiast wpadło na konto ekipy Timo „Taimou” Kettunena, choć Koreańczycy nie byli daleko od osiągnięcia pozytywnego wyniku. Totalna dominacja zespołu Sung-hyeona „JJoNaka” Banga na Anubisie obudziła Finów, gdyż już chwilę później nieprawdopodobna obrona na Rialto doprowadziła do dogrywki na Nepalu. Tam także doczekaliśmy się niespodzianki, gdyż reprezentacja Finlandii sięgnęła po pierwszy punkt, a jej rywale bez problemu zyskali drugi. W trakcie decydującego starcia byliśmy o krok od niespodzianki, lecz faworyt w postaci Korei Południowej w ostatniej walce drużynowej zapewnił sobie zwycięstwo w tym pojedynku.

17 sierpnia
05:00 Rosja 4:0 Hongkong
Nepal 2:0
King’s Row 3:1
Anubis 2:1
Rialto 2:0
06:45 Korea Południowa 4:0 Tajwan
Oaza 2:1
King’s Row 2:1
Anubis 2:1
Rialto 3:2
08:30 Hongkong 0:4 Finlandia
Ilios 0:2
King’s Row 1:2
Anubis 0:1
Rialto 1:2
10:15 Rosja 3:1 Japonia
Oaza 0:2
Eichenwalde 2:1
Volskaya 2:0
Rialto 3:1
12:00 Finlandia 2:3 Korea Południowa
Lijian 0:2
King’s Row 3:2
Anubis 0:2
Rialto 3:2
Nepal 1:2

Tak wygląda tabela po pierwszym dniu kwalifikacji:

Grupa A
# Drużyna Mecze Wygrane Porażki Bilans map
1. Rosja 2 2 0 7-0-1
2. Korea Południowa 2 2 0 7-0-2
3. Finlandia 2 1 1 6-0-3
4. Japonia 1 0 1 1-0-3
5. Tajwan 1 0 1 0-0-4
6. Hongkong 2 0 2 0-0-8

Kolejne spotkania kwalifikacji w Inczon rozpoczną się już jutro o 5:00. Transmisja ze wszystkich spotkań dostępna będzie w tym miejscu. Zapraszamy także do naszej relacji tekstowej, gdzie znajdziecie pełny harmonogram oraz składy reprezentacji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mecze Astralis i Na`Vi zainaugurują DreamHack Masters Stockholm 2018

Wczoraj organizatorzy DreamHack Masters Stockholm 2018 zaprezentowali nam podział na grupy, dziś natomiast ogłosili pełny harmonogram szwedzkiej impre...