Tuzin ciekawostek – odliczamy dni do FACEIT Major London

Minęły kolejne 24 godziny, czas więc wyrwać następną kartkę z kalendarza. Nasz licznik odmierzający upływające w zatrważającym tempie dni do rozpoczęcia FACEIT Major London także zmienia wyświetlaną przez siebie wartość. Gdy czytacie ten artykuł, w Londynie sztab ludzi pracuje nad przygotowaniem największej imprezy w historii brytyjskiego Counter-Strike’a. A ma na to jeszcze tylko 12 dni.

Liczba 12 odgrywa szczególną rolę w wielu kulturach. Już w mitologii greckiej spotykamy się z 12 pracami Heraklesa, z kolei na górze Olimp według tego samego źródła zasiadało naturalnie 12 bogów. Pozostając przy wierzeniach, nie sposób nie wspomnieć o biblijnych 12 apostołach. Zresztą tyle samo gwiazd prezentuje się na fladze Unii Europejskiej, a polska epopeja narodowa Pan Tadeusz liczy sobie identyczną liczbę ksiąg. Rok kalendarzowy dzielimy na 12 miesięcy, a doba składa się z dwóch 12-godzinnych przedziałów czasowych. Na koniec faktów ze świata o bohaterce artykułu najstraszniejsza wiadomość – 12 grudnia 2012 roku miał nastąpić koniec świata. Ale spokojnie… liczba 12 jest powszechnie uważana za świętą i szczęśliwą liczbę.

Czas jednak przejść do informacji dotyczących esportu. Na pewno nie zdziwi was którego dnia lipca ogłoszono powrót turnieju rangi Major do Katowic. Oczywiście 12-tego ubiegłego miesiąca. Gdy dodamy do siebie cyfry roku 2019, w którym to odbędą się zmagania w Spodku wyjdzie nam… eh, chyba nie muszę pisać co. Choć warto wierzyć, że liczba 12 przyniesie szczęście polskim formacjom, to jednak do lutego pozostało jeszcze sporo czasu. Nie wybiegajmy zatem tak daleko w przyszłość. Ba, kolejnego 12-stkowego akcentu doszukałem się nawet daleko, daleko w przeszłości, bo w 2013. Tym razem cyfry tegoż roku nie tworzą faworyzowanej dziś liczby, a jedyny Major, który odbył się przed pięcioma laty nie był nawet, o dziwo, 12-tym w historii CS:GO. Był pierwszym. Ale wystąpili na nim reprezentanci 12 krajów. Później bywało ich już tylko więcej.

Dochodząc do tego punktu zastanawiasz się jeszcze, o co chodzi z tytułem tego artykułu? Śpieszę z odpowiedzią – właśnie przeczytałeś tuzin, czyli 12 ciekawostek związanych z tą liczbą. Nie kłamię!


FACEIT Major London 2018 rozegrany zostanie między 5 a 23 września – w imprezie udział wezmą 24 drużyny, które powalczą o łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

3DMAX gromi DEEZ NUTS w finale otwartych eliminacji do EPICENTER 2018

Przygoda DEEZ NUTS z drugim otwartym turniejem eliminacyjnym do EPICENTER 2018 dobiegła końca. Polska formacja w decydującym meczu nie potrafiła posta...