fot. DreamHack/Jennika Ojala

Oficjalnie: Vitality inwestuje w CS:GO! W składzie byli gracze G2 i EnVy oraz ZywOo

Francuska scena CS:GO ostatnimi czasy znalazła się w sporym kryzysie. Dwa miesiące temu swojego żywota dopełnił zespół Teamu EnVyus, natomiast zawodnicy G2 Esports w minionych tygodniach bardziej zainteresowani byli problemami z ustabilizowaniem składu niż osiąganiem jakichkolwiek sensownych wyników. Światełkiem w tunelu była tylko postawa Teamu 3DMAX, który z niezłej strony zaprezentował się na europejskim Minorze, teraz jednak do gry ma wejść kolejna ekipa znad Sekwany rodem – Team Vitality.

Francuska organizacja dotychczas kojarzona była przez fanów League of Legends czy też Rainbow Six: Siege, teraz jednak po kilku latach postanowiła także zainwestować w Counter-Strike’a. W związku z tym w jej posiadanie weszła nowo powstała drużyna, w której znajdziemy kilka uznanych już na międzynarodowej arenie nazwisk. Mowa tutaj m.in. o Vincencie “Happym” Cervonim i Nathanie “NBK-“ Schmitcie, czyli dwukrotnych triumfatorach Majora. Obaj zawodnicy posiadają na swoim koncie wiele najważniejszych trofeów, ale teraz ich kariery znalazły się na sporym zakręcie. Razem z nimi do zespołu trafili Dan “apEX” Madesclaire oraz Cédric “RpK” Guipouy.

Happy wraz z RpK w czerwcu wylądowali na bezrobociu po tym, jak włodarze EnVy wycofali się ze sceny, a w ostatnim czasie zaś bez większych sukcesów występowali wraz z Tempo Storm. Natomiast NBK- i apEX ostatnie trzy miesiące spędzili poza grą, przesiadując na ławce rezerwowych G2. Bardzo długo wydawało się zresztą, że przynajmniej jeden z nich opuści Stary Kontynent, by zasilić szeregi Cloud9, ale koniec końców do niczego takiego nie doszło. Ostatni fotel z Vitalty przypadł natomiast w udziale Mathieu „ZywOo” Herbautowi. Uważany za ogromny talent nastolatek nie chciał dotychczas podejmować żadnych wiążących ruchów z uwagi na trwającą edukację, ale krótko po skończeniu szkoły zdecydował się postawić kolejny krok w swojej karierze i po niespełna roku opuścił against All authority na rzecz nowego projektu.

Skład Teamu Vitality prezentuje się następująco:

  • Nathan “NBK-“ Schmitt
  • Dan “apEX” Madesclaire
  • Vincent “Happy” Cervoni
  • Cédric “RpK” Guipouy
  • Mathieu „ZywOo” Herbaut
  • Philippe „faculty” Rodier – trener
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
mousesports Snax

mousesports gromi CyberZen w drugiej rundzie StarSeries i-League!

mousesports się nie zatrzymuje! Po wczorajszym triumfie nad Sprout zespół Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego nie dał dziś szans chińskiemu CyberZen. Dzięk...