fot. ESL/Stephanie Lieske

faveN następcą sycrone’a w Sprout?

Dopiero co Sprout Esports ogłosiło rozstanie z Dennisem „sycronem” Nielsenem, a już pojawiły się plotki mówiące o jego potencjalnym następcy. Zdaniem dziennikarzy serwisu VPEsports miejsce Duńczyka miałby zająć Josef „faveN” Baumann.

18-letni zawodnik w swojej karierze związany był m.in. z Playing Ducks oraz DIVIZON. We wrześniu ubiegłego roku trafił do EURONICS Gaming, gdzie początkowo pełnił rolę rezerwowego, na początku tego roku postanowiono włączyć go do pierwszego składu. I dało to wymierne efekty, bo ekipa wraz z nastoletnim Niemcem dwukrotnie docierała do wielkiego finału ESL Meisterschaft, zaś na wiosnę udało jej się nawet sięgnąć po tytuł mistrzowski. Latem Baumann i spółka zajęli zaś drugie miejsce, uznając w decydującym meczu wyższość… Sprout.

Co ciekawe, EURUONICS miało już nawet znaleźć kogoś, kto zastąpi Baumanna. Nowym członkiem zespołu miałby zostać Markus „maRky” Reitenbach, który występował już w barwach organizacji w ubiegłym roku. Opuścił ją jednak w grudniu, by po kilku miesiącach bezrobocia zasilić WiseWizards, zaś do niedawna można go było oglądać pod pod banderą DIVIZON, wraz z którym bezskutecznie walczył o awans na lanowe finały letniej edycji ESL Meisterschaft.

Jeśli powyższe plotki się potwierdzą, skład Sprout Esports będzie prezentować się następująco:

  • Timo „Spiidi” Richter
  • Denis „denis” Howell
  • Niels-Christian „NaToSaphiX” Sillassen
  • Martin „PERCY” Wessel
  • Josef „faveN” Baumann
  • Tobias „tow b” Herberhold – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vander górą w polskim półfinale! Schalke pierwszym finalistą EU LCS

Pierwszy półfinał EU LCS zagwarantował nam wiele emocji. Każdy stawiał Team Vitality na czele z Jakubem "Jactrollem" Skurzyńskim jako faworyta. Tymcza...