fot. Blizzard/Robert Paul

Overwatch World Cup: Kanada i USA z prawie pewnym awansem po drugim dniu kwalifikacji

Kolejny dzień kwalifikacji Overwatch World Cup w Los Angeles za nami. Tak jak wszyscy przewidywali, Kanada i Stany Zjednoczone niemal zapewniły sobie awans do turnieju głównego, odbywającego się podczas BlizzConu. Jedynym zespołem, który może znaleźć się od nich wyżej w tabeli jest reprezentacja Norwegii, która musi zdobyć dwa zwycięstwa, aby zająć miejsce USA.

Zmagania o wyjazd do Anaheim zaczęły się tym razem od spotkania pomiędzy Szwajcarią a Austrią. Bardzo wyrównany pojedynek zakończył się jednak zwycięstwem drugiej z wymienionych ekip, po walce na Nepalu. Następnie dane nam było zobaczyć kolejny mecz, który mógł mieć duży wpływ na końcowy układ tabeli. Reprezentacje Brazylii i Stanów Zjednoczonych w bardzo bliskim pojedynku stworzyły świetne widowisko, które jednak przekreśliło szanse Brazylijczyków na wyjście z grupy, gdyż już chwilę później zarówno Kanada, jak i reprezentanci USA pewnie zwyciężyli w swoich starciach. Na otarcie łez Canarinhos pokonali Austrię, co zapewniło im co najmniej piąte miejsce.

Wyniki drugiego dnia kwalifikacji:

8 września
19:00 Szwajcaria 2:3 Austria
20:45 Brazylia 1:3 Stany Zjednoczone
22:30 Norwegia 0:4 Kanada
9 września
00:15 Stany Zjednoczone 4:0 Szwajcaria
02:00 Brazylia 3:1 Austria

Tabela po drugim dniu kwalifikacji:

Grupa B
# Drużyna M W P Bilans map
1. Kanada 3 3 0 +12
2. Stany Zjednoczone 3 3 0 +10
3. Brazylia 4 2 2 -3
4. Norwegia 3 1 2 -3
5. Austria 4 1 3 -9
6. Szwajcaria 3 0 3 -7

Już dziś o 19:00 zobaczymy kolejne starcia w ramach kwalifikacji w Los Angeles. Przed nami jeden z najważniejszych pojedynków, który przesądzi o końcowym układzie tabeli. Mowa oczywiście o spotkaniu reprezentacji Stanów Zjednoczonych z Kanadą. Oba zespoły okupują na razie pierwszą i drugą pozycję, będąc niemal pewne awansu. Wcześniej jednak sytuacja może się nieco zmienić, gdyż gracze z USA, aby utrzymać swoje miejsce w klasyfikacji, będą musieli zwyciężyć z Norwegią, która jako trzecia drużyna utrzymała swoje szanse na występ w trakcie turnieju głównego.

Harmonogram ostatniego dnia kwalifikacji:

9 września
19:00 Norwegia vs Austria
20:45 Kanada vs Szwajcaria
22:30 Norwegia vs Stany Zjednoczone
10 września
00:15 Szwajcaria vs Brazylia
02:00 Stany Zjednoczone vs Kanada

Wszystkie spotkania Overwatch World Cup obejrzeć możecie na oficjalnym kanale Overwatch na Twitchu w języku angielskim. Po więcej informacji na temat Overwatch World Cup 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polskie derby na początek półfinałów DreamHack Open Montreal 2018

Rozrywany równolegle z Majorem DreamHack Open Montreal wchodzi w fazę play-off, a w niej aż dwie polskie formacje! Co więcej, AGO Esports i Team Kingu...