puki style
fot. ESL

Piąty tydzień ESL MP w LoL-a na półmetku. Kto zapewni sobie awans do play-offów?

17 sezon Mistrzostw ESL Mistrzostw Polski trwa w najlepsze. Po godzinie 19:00 swoje zmagania rozpoczną cztery kolejne drużyny. Do walki przystąpią między innymi Pompa Team oraz Szata Maga. Kto zyska, a kto straci? Kto zapewni sobie miejsce w fazie pucharowej, a kto całkowicie utraci szanse na awans? Część z odpowiedzi możemy poznać dziś wieczorem.

Czas na zasady vs
19:00
Pompa Team

W pierwszym dzisiejszym meczu staną naprzeciw siebie Pompa Team oraz Czas na zasady. Jeżeli kierowalibyśmy się tylko dotychczasowymi występami w fazie zasadniczej, murowanym faworytem byłby tutaj Pompa Team. Drużyna Sebastiania „Niq” Robaka, póki co raczej nie zawodzi i jest głównym faworytem do zajęcia drugiego, premiowanego bezpośrednim awansem do półfinału, miejsca w zestawieniu. Z drugiej strony CNZ nie wygrał w tej fazie ESL MP ani jednego meczu, a więc jeżeli chce mieć choć matematyczne szanse na awans do ćwierćfinału, musi wygrać dzisiaj, oraz w każdym kolejnym meczu. Realistycznie patrząc, szansę na awans Czas na zasady praktycznie zaprzepaścił, liczymy jednak, że pokaże się z jak najlepszej strony i postawi wysoko poprzeczkę graczom Pompa Teamu, tak by widowisko było jak najbardziej emocjonujące.

Szata Maga vs
21:30
E-Blue Digital Paradox

Zanim ochłoniemy po pierwszym pojedynku, na Summoner’s Rift pojawią kolejne dwa zespoły. W szranki staną E-Blue Digital Paradox oraz Szata Maga. E-Blue walczy o życie, wiedząc że awans do ćwierćfinału niebezpiecznie się oddala. Z drugiej strony ekipa Marka „MenQ” Dziemiana liczy się w walce o 2 miejsce fazy zasadniczej ESL MP. Wobec faktu, że Pompa Team najprawdopodobniej wygra swój mecz, zawodnicy Szaty Maga nie mogą pozwolić sobie na potknięcie. Wobec mocnego spłaszczenia tabeli, każda pojedyncza gra może decydować o tym, kto zagra bezpośrednio w półfinale. Oba zespoły mają więc bardzo dużą motywację aby dzisiaj wygrać i umiejętności pojedynczych graczy mogą zadecydować o końcowym rezultacie starcia.

Transmisja

Wszystkie mecze ESL Mistrzostw Polski będziecie mogli obejrzeć na ESL.TV Polska oraz SPORT.TVP.PL. Komentowaniem dzisiejszych pojedynków zajmą się Michał „Avahir” Kudliński oraz Fryderyk „Veggie” Kozioł. Transmisja rozpocznie się standardowo o 19:00. Po więcej informacji, takich jak pełny harmonogram, tabela czy składy drużyn zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

kRYSTAL opuści Ghost?

Czyżby po zaledwie miesiącu amerykański sen Kevina "kRYSTALA" Amenda miał dobiec końca? Tak twierdzi Jarek "DeKay" Lewis, który powołując się na swoje...