Team Liquid
fot. Turner Sports/ELEAGUE

Bez niespodzianki – Liquid z łatwością ogrywa Winstrike

Tak jak można się było spodziewać – Winstrike Team, nadal panująca legenda Majora CS:GO, w swoim pierwszym meczu podczas FACEIT Major London 2018 nie miała najmniejszych szans w starciu z Teamem Liquid. Już od pierwszych minut stało się jasne, że gracze z Europy Wschodniej nie będą walczyć o zwycięstwo, a o uniknięcie blamażu. I mogą pocieszać się tym, że akurat to im się udało.

Winstrike Team 7 : 16 Team Liquid

(FACEIT Major – 1. runda)
7 3 Mirage 12 16
4 4

Samo spotkanie przebiegało tak, jak można się było tego spodziewać – od pierwszych minut dominacja Liquid była niepodważalna. Gracze zza oceanu raz po raz z łatwością bronili swoich bombsite’ów, nie dając Winstrike nawet cienia nadziei na uniknięcie pogromu. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie Aurimas „Kvik” Kvakšys pochwalić się mógł pięknym, dorodnym bondem, zaś Russel „Twistzz” Van Dulken na przestrzeni całej pierwszej połowy zginął zaledwie… raz. Te dwa fakty wystarczą, by wyraźnie zobrazować skalę dominacji, jaka była udziałem podopiecznych Wiltona „zewsa” Prado.

W tych okolicznościach wynik 12:3, który Liquid wypracowało sobie przed przerwą, i tak wydawał się być najmniejszym wymiarem kary. A gdy po chwili północnoamerykańska formacja zgarnęła drugą pistoletówkę, to stało się jasne, że jest już po wszystkim (tak jakby wcześniej nie było to już jasne). Co prawda Winstrike próbowało jeszcze powalczyć z przeciwnościami losu i zgarnęło nawet więcej oczek niż w pierwszej części spotkania, ale koniec końców i tak musiało przerwać ten swój triumfalny marsz. Zawodnicy zewsa postawili bowiem wreszcie kropkę nad i, ustalając wynik pojedynku na 16:7. Na koniec warto jeszcze wrócić do wspomnianego już Twistzza, który zdobył w sumie 24 fragi, ginąc przy tym tylko sześć razy.

Już za kilkanaście minut kolejny mecz, w którym FaZe Clan podejmie BIG. Wszystkie spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, natomiast polska transmisja dostępna będzie na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat FACEIT Major London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TrainHard bez porażki po pierwszej kolejce Challenger League

Wystartował ósmy sezon Challenger League, czyli zaplecza elitarnej Pro Ligi. Z pierwszych wyników całkiem zadowoleni mogą być Polacy z TrainHard eSpor...