SKT T1
fot. Riot Games

SK telecom T1 nie zagra na tegorocznych Mistrzostwach Świata

Powiedzieć że wicemistrzowie świata z SK telecom T1 zawodzą w tym sezonie, to jak nic nie powiedzieć. Dziś zawodnicy najbardziej utytułowanej drużyny League of Legends na świecie musieli przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Lee „Faker” Sang-hyeok i reszta odpadli w pierwszej rundzie Regional Finals, tracąc tym samym możliwość zakwalifikowania się na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

SK telecom T1 2:3 Gen.G

Już podczas oglądania pierwszej potyczki serii mogliśmy odnieść wrażenie, jakbyśmy przenieśli się w czasie przynajmniej trzy lata wstecz. Midlaner SKT T1 kompletnie deklasował swoich rywali, co chwilę pokazując niesamowite zagrywki. Faker i jego kompani nie potrzebowali zbyt wiele czasu, by wykończyć oponentów i wyjść na prowadzenie. Po krótkiej przerwie to Gen.G dość łatwo poradziło sobie z SK telecom T1, rozbijając je w bardzo jednostronnej potyczce. W trzecim starciu znów oglądaliśmy teatr jednego aktora, którym był właśnie Faker. Mecz ten również zakończył się błyskawicznie, bo w niecałe 23 minuty. Mimo wszelkich starań ze strony SKT T1, to broniący tytułu najlepszej drużyny świata zwyciężyli dwie kolejne odsłony serii, niszcząc tym samym marzenia ekipy Fakera o wyjeździe na tegoroczne Worldsy.

SK telecom T1 zdecydowanie nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Najpierw zespół odpadł w drugiej rundzie play-offów wiosennej rundy LCK, aby następnie w letnim splicie znaleźć się poza premiowaną awansem do fazy pucharowej strefą. Ostatnią nadzieją SKT T1 na awans na Mistrzostwa Świata miały być Regional Finals, do których drużyna mogła się przygotowywać przez ponad miesiąc. Fakt, podopieczni Kima „kkOmy” Jeong-gyuna zagrali o niebo lepiej niż w poprzednich oficjalnych starciach, ale to wciąż było za mało, by pokonać Gen.G. Warto w tym miejscu wspomnieć także, iż ostatni raz, kiedy nie oglądaliśmy SK telecom T1 na Worldsach, miał miejsce w 2014 roku.

Przed Parkiem „Rulerem” Jae-hyukiem i jego kolegami spotkanie z Griffin, które parę dni temu przegrało z kt Rolster w wielkim finale LCK Summer wynikiem 2:3. Pojedynek Gen.G z Griffin zaplanowany został na piątek, 14 września, na godzinę 10:00.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FACEIT Major: FaZe Clan vs BIG – statystyki graczy

Mało kto raczej spodziewał się, że BIG pokusi się o kolejną niespodziankę. A jednak – ekipa naszych zachodnich sąsiadów w swoim pierwszym meczu podcza...