Robercik
fot. ESL

Dziś ostatni dzień fazy wstępnej EU Masters. Polacy przed szansą na bezpośredni awans

Wczoraj poznaliśmy cztery formacje, które na pewno powalczą przynajmniej w finałach etapu wstępnego European Masters 2018 Summer. Wśród tej czwórki jest także reprezentująca Polskę Szata Maga, która ma ogromne szanse na to, by uniknąć konieczności rozgrywania finałów fazy play-in i awansować bezpośrednio do turnieju głównego z pierwszego miejsca w zestawieniu. Dziś rozstrzygnięte zostaną ostatnie spotkania tej części zawodów, dzięki którym wyłonione zostaną trzy zespoły, które znajdą się w turnieju głównym.

Na początek, o godzinie 18:00, Tobiasz „Agresivoo” Ciba i jego kompani zmierzą się z Ninjas in Pyjamas. Zespół Aleksi’ego „Hiivy” Kaikkonena przegrał obydwa wczorajsze pojedynki, podczas gdy reprezentanci Polski zdobyli komplet punktów. Patrząc na ostatnie mecze Szaty Maga możemy odnieść wrażenie, że jest ona w rewelacyjnej formie i powinna poradzić sobie z NiP-em. Jeżeli podopieczni Marka „MenQ” Dziemiana pokonają dziś NiP, to automatycznie awansują do turnieju głównego.

Później na Summoner’s Rift zobaczymy Kacpra „InspireDa” Słomę, którego mousesports zmierzy się z Enclave Gaming. Jeśli mouz ma zamiar powalczyć jeszcze o awans do turnieju głównego, to absolutnie musi pokonać Enclave, a nastepnie wygrać w finałowym starciu. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, gdyż ostatnie wyniki ekipy Polaka nie powalają, a pozostałe formacje w stawce prezentują się naprawdę solidnie.

Ostatnim meczem fazy grupowej etapu wstępnego będzie spotkanie Vodafone Giants oraz Gentside Esports. Obie ekipy wciąż mogą powalczyć o awans z pierwszego miejsca, ale muszą liczyć na porażkę Szaty Maga. Jeżeli jednak polska formacja wygra, wtedy gra będzie toczyła się tylko o rozstawienie w finałach fazy wstępnej.

Harmonogram ostatniego dnia fazy play-in:

Czwartek, 13 września – faza grupowa, dzień 4.
18:00 Ninjas in Pyjamas vs Szata Maga Bo1
19:00 mousesports vs Enclave Gaming Bo1
20:00 Gentside Esports Gentside vs Vodafone Giants Bo1
Czwartek, 13 września – finały
21:30 2. miejsce fazy grupowej vs 5. miejsce fazy grupowej Bo1
23:00 3. miejsce fazy grupowej vs 4. miejsce fazy grupowej Bo1

Wszystkie mecze European Masters 2018 Summer będziecie mogli obejrzeć na ESL.TV Polska. Dzisiaj komentować spotkania będą dla Was Michał „Avahir” Kudliński oraz Mikołaj „Silv4n” Sinacki. Transmisja rozpocznie się o godzinie 18:00. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
SamsungGalaxy

Kto weźmie udział w Mistrzostwach Świata? Droga na Worlds 2018

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w League of Legends zbliżają się do nas wielkimi krokami. 24 drużyny powalczą na koreańskiej ziemi o najbardziej prestiż...