fot. Blizzard

Overwatch World Cup: Najbardziej wyrównane kwalifikacje – kto zwycięży w Bangkoku?

Za nami dwa turnieje kwalifikacyjnego do Overwatch World Cup. Już za kilka godzin rozpocznie się kolejny z nich, tym razem rozgrywany w Bangkoku. Kto ma największe szanse na awans do turnieju głównego, który rozgrywany będzie w Anaheim?

Kto jest faworytem?

Nie da się ukryć, że grupa walcząca w Bangkoku jest najbardziej wyrównaną, jeśli chodzi o szanse awansu oraz poziom drużyn. Oczywiście, łatwo jest wskazać na przykład Szwecję i Chiny jako reprezentacje, które mają największe możliwości, ale wcale nie oznacza to, że zobaczymy je na turnieju głównym. Oprócz nich w Bangkoku walczyć będą jeszcze Tajlandia, Dania, Australia oraz Hiszpania. Każda z tych ekip ma swoje szanse, które może wykorzystać, lecz wydaje się, że oprócz Chin i Szwecji o awans powalczą reprezentacje Danii i Australii. W czym mogą upatrywać swoje szanse?

Szwecja

fot. twitter.com/OwSweden

Skład:

TviQ Florida Mayhem
snillo Philadelphia Fusion
SharP GG Esports Academy
Manneten
Reinforce
chipshajen
Luddee Angry Titans
Mineral (trener) Florida Mayhem

Sytuacja Szwedów jest dość prosta – w zespole grają zawodnicy znani z Overwatch League czy Overwatch Contenders, więc niemal jasne jest to, że to właśnie oni będą faworytami do zdobycia jednego z miejsc gwarantujących udział w turnieju głównym odbywającym się podczas BlizzConu. Choć ci gracze nie są gwiazdami w swoich zespołach, to wydaje się, że Szwecja jako jeden z narodów najlepiej prezentujących się na arenie międzynarodowej może, a nawet musi oczekiwać awansu. W przypadku jeśli by jej się to nie udało, oznaczać będzie to ogromną wpadkę, gdyż wszyscy pamiętamy, że ta reprezentacja w trakcie poprzednich dwóch turniejów zajmowała najniższe miejsce na podium. Siła drużyny tkwi w graczach ofensywnych, którzy będą chcieli jak najlepiej się zaprezentować, aby udowodnić swoją wartość i pokazać krytykom, że następny sezon może być dla nich o wiele bardziej udany.

Osiągnięcia:

 • Overwatch World Cup 2016 (European Qualifier) – 1-6. miejsce (zakwalifikowani)
 • Overwatch World Cup 2016 – 3. miejsce
 • Overwatch World Cup 2017 (Sydney Qualifier) – 1-2. miejsce (zakwalifikowani)
 • Overwatch World Cup 2017 – 3. miejsce

Chiny

fot. Blizzard Entertainment
Krystal T1w Esports Club
Shy LGD Gaming
leave
Lateyoung Team CC
guxue LGD Gaming
Sky
Yveltal LinGan e-Sports
RUI (trener)

Zawodnicy pochodzący z Chin mają nie lada zadanie – choć nigdy nie przebili się do czołówki Overwatch World Cup, to według tegorocznego rankingu znajdują się na pierwszej pozycji w tabeli narodów co oznacza, że według systemu rankingowego w grze gracze z Państwa Środka są najlepsi. Mimo to, w składzie tej reprezentacji nie znajdziemy gwiazd. Zawodnicy, którzy posiadają drużyny, grają na co dzień w Overwatch Contenders, gdzie nie mogą do końca zaprezentować swojego potencjału. Wydaje się jednak, że obok Szwedów będą głównym faworytem do zdobycia biletu na wyjazd do Anaheim, co biorąc pod uwagę ich ostatnie wyniki na turnieju międzynarodowym powinno być obowiązkiem. Reprezentacja Chin została zbudowana wokół graczy z Contenders, którzy walczą o angaż w nieco lepszych zespołach i występ w pucharze narodów będzie dla nich szansą na znalezienie nieco lepszych ekip.

Osiągnięcia:

 • Overwatch World Cup 2016 – 5-8. miejsce
 • Overwatch World Cup 2017 (Shanghai Qualifier) – 1-2. miejsce (zakwalifikowani)
 • Overwatch World Cup 2017 – 5-8. miejsce

Australia

fot. twitter.com/AUSWC2018
Hus Blank Esports
Yuki
ckm Blank Esports
Punk
Trill Blank Esports
Akraken Sydney Drop Bears
Custa Los Angeles Valiant
Gunba (trener) Los Angeles Valiant

Jak widać po zdjęciu, Australia wydaje się być reprezentacją w pełni zgraną i przygotowaną na udział w kwalifikacjach w Bangkoku. Choć największą gwiazdą w tym zespole jest zawodnik grającego w Overwatch League Los Angeles Valiant, Scott „Custa” Kennedy, to wcale nie jest tak, że brakuje tam graczy z potencjałem. Połowę składu stanowią gracze Blank Esports, które na co dzień walczy o tytuł najlepszej ekipy Overwatch Contenders. Na liście powołanych znajdziemy także wspierającego zwycięzców australijskiej edycji tejże ligi, Sydney Drop Bears. Mowa oczywiście o Dario „Akrakenie” Falcao-Rassoce, który będzie bardzo ważnym elementem w układance. To właśnie zawodnicy pełniący rolę supporta będą głównym atutem Australijczyków, choć nie można wykluczyć, że każdy z reprezentantów nas zaskoczy.

Osiągnięcia:

 • Overwatch World Cup 2016  – 9-12. miejsce
 • Overwatch World Cup 2017 (Sydney Qualifier) – 1-2. miejsce (zakwalifikowani)
 • Overwatch World Cup 2017 – 5-8. miejsce

Dania

fot. twitter.com/owteamdenmark
naGGa
fischer GG Esports Academy
Shax Mayhem Academy
Danii Young and Beautiful
Nerfdd
Ding
Kellex  Boston Uprising
Mono (trener)

Jako czwartą ekipę z największymi szansami na awans do turnieju głównego Overwatch World Cup wskazałbym reprezentację Danii. Po raz kolejny możemy zaobserwować ekipę złożoną wokół gracza znanego z Overwatch League, jakim jest Kristian „Kellex” Keller. Pozycja wspierającego w łatwy sposób może pomóc mu w roli lidera, gdyż będzie on w stanie dobrze obserwować poczynania swojego zespołu i ewentualnie wskazać kolejne taktyki. Oprócz niego u Duńczyków znajdziemy kilku zawodników bardziej znanych na międzynarodowej scenie, ale nie są oni najgłośniejszymi nazwiskami w tych kwalifikacjach. Chociaż awans byłby dla reprezentacji Danii ogromnym sukcesem, gdyż nigdy jeszcze im się to nie udało, to będzie o niego bardzo trudno. Nie są faworytami, lecz na pewno należy brać ich pod uwagę w walce o drugą pozycję, która gwarantuje udział w turnieju w Anaheim.

Osiągnięcia:

 • Overwatch World Cup 2016 (European Qualifier) – 13-18. miejsce (niezakwalifikowani)
 • Overwatch World Cup 2017 (Shanghai Qualifier) – 5-6. miejsce (niezakwalifikowani)

Podsumowanie

Tak jak łatwo zauważyć, kwalifikacje w Bangkoku będą bardzo wyrównane. Trudno jest wskazać konkretną reprezentację, która pojawi się na turnieju głównym odbywającym się podczas Blizzconu. Choć wielu wyróżniłoby jedynie Szwecję i Chiny, to nie należy pomijać całej reszty, która także będzie walczyć o jeden z dwóch slotów, gwarantujących możliwość wywalczenia jednego z najważniejszych tytułów na scenie Overwatch.

Mecze pierwszego dnia oraz warte uwagi:

14 września
05:00 Dania vs Tajlandia
06:45 Hiszpania vs Australia
08:30 Chiny vs Szwecja
10:15 Hiszpania vs Dania
12:00 Tajlandia vs Australia
15 września
05:00 Australia vs Dania
08:30 Szwecja vs Australia
10:15 Dania vs Chiny
16 września
08:30 Szwecja vs Dania
10:15 Australia vs Chiny

Pierwszy dzień kwalifikacji w Bangkoku startuje o godzinie 5:00 czasu polskiego. Transmisja z tego wydarzenia dostępna będzie w tym miejscu.  Po więcej informacji na jego temat, a także reszty turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Snax mousesports

Pech mousesports – ekipa Snaxa powalczy o życie z FaZe Clanem

Żarty się skończyły – już jutro poznamy dwie ekipy, które odpadną z fazy nowych legend FACEIT Majora z bilansem 0:3, a co za tym idzie nie będą miały...