Sky Sport pokaże finały FACEIT Major London

Esport coraz prężniej wdziera się do telewizji. Dowodem tego mogą być chociażby ESL Mistrzostwa Polski, które transmitowane są przez TVP Sport. Na podobną współprace zdecydowali się włodarze Sky Sport. Popularna brytyjska stacja sportowa pokaże bowiem decydujące spotkania podczas FACEIT Major London 2018.

Transmisje z meczów fazy pucharowej Majora odbędą się na oficjalnej stronie internetowej stacji oraz za pośrednictwem jej kanału na YouTube i Facebooku. Dodatkowo, Sky Sport wyemituje specjalny godzinny dokument, w którym szczegółowo przedstawione zostaną poprzednie fazy turnieju. Ponadto na kanale telewizyjnym Sky Two pojawi się program, w którym widzowie będą mogli zobaczyć skrót najważniejszych wydarzeń rozstrzygającego meczu FACEIT Majora.

Georgie Faulkner – dyrektor ds. dyscyplin sportowych w Sky Sports – skomentował podjętą współpracę tymi słowami: – FACEIT Major jest jednym z największych wydarzeń esportowych na świecie, dlatego jesteśmy zachwyceni, że możemy dostarczyć finały w Londynie zupełnie nowej grupie odbiorców. Nie jesteśmy obcy w świecie esportu, ale to będzie pierwszy raz, kiedy pokażemy turniej CS:GO, czego nie możemy się już doczekać. Biorąc pod uwagę wyprzedane wszystkie bilety na imprezę oraz największe nazwiska w grze, jesteśmy pewni, że nasi widzowie będą niezwykle zadowoleni z naszej decyzji.

Pierwszy tydzień rywalizacji w Londynie na głównym streamie imprezy na Twitchu oglądano przez 11,1 miliona godzin. Tym samym organizatorzy mogą pochwalić się tytułem najchętniej oglądanego kanału esportowego w ostatnim tygodniu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HellRaisers ogrywa Cloud9 po dogrywce, obrońcy tytułu blisko eliminacji

Sytuacja Cloud9 przedstawia się niewesoło. Obrońcy mistrzowskiego tytułu ponieśli podczas FACEIT Major London 2018 już dwie porażki i są o krok od poż...