fot. ESL/Helena Kristiansson

MIBR przejmuje miejsce OpTic w ESL Pro League, co dalej z SK?

Jakiś czas temu włodarze OpTic Gaming ogłosili to, na co zanosiło się już od dawna – postanowili oni przenieść swój duński skład CS:GO z rozgrywek północnoamerykańskich do rozgrywek europejskich, zwalniając tym samym miejsce w ESL Pro League za oceanem. Teraz wiemy już, że ten wolny slot przypadnie w udziale reprezentantom MIBR.

Gabriel „FalleN” Toledo i spółka występowali już w ubiegłym sezonie EPL. Co więcej, zajęli nawet miejsce premiowane awansem na lanowe finały, podczas których dotarli do ćwierćfinału. Od tamtego momentu minęły jednak już prawie cztery miesiące, a Latynosi zdążyli w tym czasie zmienić pracodawcę – SK Gaming, z którym byli związani przez dwa lata, zamienili na powracające do żywych Made in Brazil. A tym samym utracili prawo do gry w Pro Lidze, gdyż licencja należy nie do graczy, a do organizacji.

Teraz wiemy, że legendarna ekipa mimo wszystko w rozgrywkach wystąpi, bo organizatorzy to właśnie jej zdecydowali się przekazać zwolniony przez OpTic slot. Wybór ten umotywowano w prosty sposób – skład MIBR to uczestnicy poprzedniej edycji ligi, a także jedna z czołowych drużyn świata. Tym samym wspomniany już Toledo będzie mógł powalczyć o trzeci w swojej karierze triumf w ESL Pro League. Wcześniej ten wyczyn udawał mu się już w 3. oraz 6. sezonie.

Zagadką pozostaje natomiast przyszłość SK Gaming. Od momentu rozstania z wcześniejszą ekipą Niemcy nie znaleźli jeszcze zastępstwa. Bardzo długo wydawało się, że pod ich skrzydła trafi Não Tem Como, ale najwyraźniej zrezygnowano z tego pomysłu, być może z uwagi na słaby występ Brazylijczyków podczas niedawnego Minora. Trzeba jednak pamiętać, że włodarze organizacji nie mają już zbyt wiele czasu, bo do 27 września wszyscy zawodnicy muszą zostać zarejestrowani. Nie wiadomo nawet czy SK w ogóle zamierza jeszcze inwestować w scenę CS:GO, bo dotychczas nikt głosu w tej sprawie nie zabrał.

Na ten moment lista uczestników północnoamerykańskiej dywizji ESL Pro League prezentuje się następująco:

boxr Cloud9 compLexity Gaming Ghost Gaming
eUnited Team Liquid Luminosity Gaming MIBR
NRG Esports Renegades Rogue SK Gaming

Ósmy sezon ESL Pro League w Ameryce Północnej startuje już 2 października. W rozgrywkach weźmie w sumie udział dwanaście drużyn, z czego czołowa szóstka awansuje na lanowe finały Odense. Jeśli zaś chodzi o dół tabeli – najsłabsza ekipa spadnie bezpośrednio do ESEA Mountain Dew League, a dwie kolejne będą musiały walczyć o ligowy byt w barażach.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FACEIT Major: compLexity Gaming vs G2 Esports – statystyki graczy

Piękna przygoda compLexity Gaming w Londynie potrwa już przynajmniej do niedzieli. Międzynarodowy skład ma za sobą bowiem kolejny świetny mecz, w któr...