fot. ESL

Szata Maga z awansem, reszta Polaków za burtą. Znamy grupy głównego turnieju EU Masters

Dzisiaj zakończyła się faza play-in European Masters 2018 Summer. Wraz z jej zwieńczeniem poznaliśmy czołową szesnastkę, która już w najbliższy poniedziałek rozpocznie walkę w turnieju głównym.

Dla entuzjastów polskiej sceny LoL-a miniony wieczór był słodko-gorzki. Najpierw Szata Maga wprawiła nadwiślańską publiczność w euforię pokonując Ninjas in Pyjamas i gwarantując sobie udział w głównym turnieju bez przymusu walki w finałach play-in. Mecz z NiP przejdzie do historii rozgrywek w dużej mierze za sprawą Damiana „deflesa” Filipowa, który przypieczętował udany występ w tym etapie zmagań pięknym penta killem.

Niestety, tyle szczęścia nie mieli już pozostali walczący o awans Polacy. Zarówno mousesports Kacpra „Inspireda” Słomy, jak i Vodafone Giants Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego musiały uznać wyższość odpowiednio Gentside Esports oraz Ninjas in Pyjamas w finałach play-in i tym samym utraciły szansę na awans do głównego turnieju.

Tuż po zakończeniu meczu hiszpańskich Gigantów z reprezentantami Skandynawii zostały rozlosowane grupy głównego turnieju. W związku z udanym występem podczas pierwszej edycji Illuminar Gaming wylądowało w grupie A, do której wylosowano trzy formacje z drugiego koszyka – Ninjas in Pyjamas, Outplayed oraz eSubę. Zwycięzca fazy play-in, czyli Szata Maga powędrowała natomiast do grupy C, gdzie zmierzy się z MAD Lions, Teamem Atlantis oraz Panathinaikos. To są jedyne dwie grupy, w których zobaczymy naszych rodaków. Do fazy pucharowej awansują po dwie ekipy z każdego zbioru, czyli łącznie osiem formacji.

Tak prezentuje się podział na grupy turnieju głównego EU Masters:

Grupa A Grupa B
Illuminar Gaming ASUS ROG Elite ASUS ROG Elite
Ninjas in Pyjamas Misfits Misfits Academy
Outplayed Gentside Gentside Esports
eSuba Team Echo Zulu
Grupa C Grupa D
MAD Lions EURONICS Gaming
Team Atlantis GamersOrigin
Szata Maga Turing eSports
Panathinaikos Esports Panathinaikos For The Win Esports

Pierwsze mecze turnieju głównego zostaną rozegrane w najbliższy poniedziałek. Harmonogram tej fazy poznamy w przeciągu najbliższych dni. Więcej informacji dotyczących drugiej edycji European Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Overwatch World Cup: Najbardziej wyrównane kwalifikacje – kto zwycięży w Bangkoku?

Za nami dwa turnieje kwalifikacyjnego do Overwatch World Cup. Już za kilka godzin rozpocznie się kolejny z nich, tym razem rozgrywany w Bangkoku. Kto...