Odoamne
fot. Riot Games

Startują europejskie Regional Finals. Na początek Splyce podejmie Misfits

Chociaż finały letnich play-offów EU LCS są już historią, to nadal czekają nas ogromne emocje związane z najważniejszymi rozgrywkami LoL-a na Starym Kontynencie. Dziś rozpoczynają się bowiem europejskie Regional Finals, w których cztery formacje powalczą o awans na tegoroczne Mistrzostwa Świata jako trzeci reprezentant EU LCS.

Splyce Splyce vs
18:00
Misfits Misfits Gaming

W pierwszej rundzie gauntletu zobaczmy Splyce oraz Misfits Gaming. Steven „Hans Sama” Liv i jego kompani fantastycznie rozpoczęli letni split EU LCS, lecz mniej więcej na półmetku fazy zasadniczej po prostu zaczęli sprawiać wrażenie, jakby zabrakło im paliwa. Niegdyś jasno błyszczący diament tracił swój piękny blask, ale koniec końców Misfits zdołało utrzymać się na 5. pozycji i awansować do play-offów. W ćwierćfinale Króliki pokazały się z naprawdę dobrej strony, ogrywając G2 Esports bez utraty chociażby jednego punktu w serii. Problemy pojawiły się jednak, gdy Misfits musiało zmierzyć się z broniącym tytułu Fnatic, które bez większych problemów je pokonało. Jeżeli Misfits ma zamiar zagrać na nadchodzących wielkimi krokami Mistrzostwach Świata, to musi wygrać trzy mecze w trybie Bo5, co na pewno nie będzie prostym zadaniem.

Nieco inaczej wyglądała sytuacja Splyce w letnim splicie EU LCS 2018, bowiem Andrei „Odoamne” Pascu i reszta nie radzili sobie w nim szczególnie dobrze. Splyce ostatecznie zakończyło fazę zasadnicza letniej rundy, wygrywając tylko połowę z rozegranych spotkań i plasując się na ostatnim premiowanym awansem do play-offów miejscu. Mimo wszystko w ćwierćfinale Splyce postawiło ogromny opór późniejszym finalistom z FC Schalke 04, przegrywając wówczas po pięciu zaciętych potyczkach. Patrząc na ostatnie wyniki tej formacji możemy odnieść wrażenie, że jest ona w stanie powalczyć nawet o wyjazd na Worldsy. Spodziewamy się zatem wyrównanego starcia pomiędzy tymi dwoma ekipami. Należy pamiętać, że wśród uczestników Regional Finals nie ma słabych formacji, które znalazły się tam tylko dlatego, że zagrały dobrze w wiosennym splicie.

Wszystkie mecze europejskich Regional Finals będziecie mogli obejrzeć na kanale ESL.TV Polska. Dzisiaj komentować spotkania będą dla Was Michał „Avahir” Kudliński oraz Paweł „Hayate” Kuligowski. Transmisja rozpocznie się o godzinie 18:00.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars i PACT powalczą o ostatnie miejsce na Games Clash Masters

Wczoraj HellRaisers oficjalnie potwierdziło, że z uwagi na napięty terminarz nie weźmie ostatecznie udziału w nadchodzącym Games Clash Masters. To z k...