fot. ESL/Bart Oerbekke

Comeback Fnatic – Szwedzi ogrywają Vega Squadron i zbliżają się do play-offów Majora

Za Fnatic trzeci już mecz podczas FACEIT Major London 2018. Dotychczas zespół ze Szwecji nie przekonywał i… nie inaczej było tym razem. Mimo to jednak Freddy „KRIMZ” Johansson i spółka sięgnęli po drugie zwycięstwo na brytyjskiej imprezie, a sam 24-latek zakończył spotkanie z 30 fragami na koncie.

Vega Squadron 14 : 16 Fnatic

(FACEIT Major – 3. runda)
14 10 Inferno 5 16
4 11

Fnatic po raz trzeci zdecydowało się wystąpić na Inferno, chociaż dotychczas na tej mapie nie przekonywało. No i bardzo szybko Szwedzi zostali ukarani, bo Vega Squadron zanotowała świetny początek i po wygranej pistoletówce zgarnęła także sześć kolejnych rund, dzięki czemu prowadziła już 7:0! Co prawda potem Richard „Xizt” Landström (który cudem uniknął Bonda) wraz z kolegami wzięli się za odrabianie strat, ale na niewiele im się to zdało. Do końca pierwszej połowy gracze z północy Starego Kontynentu zdołali zbliżyć się do oponentów tylko o dwa oczka i na przerwę schodzili z wynikiem 5:10, który, co gorsza, osiągnęli po teoretycznie łatwiejszej stronie.

Prawdziwa próba comebacku w wykonaniu szwedzkiej piątki miała miejsce dopiero w drugiej odsłonie tego pojedynku. Podopieczni Jimmy’ego „Jumpy’ego” Berndtssona wpisali na swoje konto drugą pistoletówkę i w kilka minut niemal całkowicie zniwelowali dzielący ich od Vegi dystans. Niemal, bo przy rezultacie 10:9 zawodnicy z Europy Wschodniej doszli wreszcie do głosu i utrzymali swoje skromne już wtedy prowadzenie. Ale nie na długo, bo w 24. rundzie stan meczu w końcu się wyrównał, a już po chwili Fnatic po raz pierwszy zyskało przewagę. I to właśnie to było decydujące, bo chociaż walka toczyła się do ostatniej chwili, to ostatecznie właśnie Szwedzi, nabrawszy uprzednio pewności siebie, sięgnęli po zwycięstwo w stosunku 16:14.

Już za kilkanaście minut kolejny mecz, w którym TyLoo podejmie HellRaisers. Wszystkie spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, natomiast polska transmisja dostępna będzie na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat FACEIT Major London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGG zamierza oddać zaległe pieniądze Polakom ze składu CS:GO

Ostatnie dni upłynęły pod znakiem zamieszania związanego z Teamem Ascent, który zalegał z wypłatami w stosunku do dwóch swoich dywizji. Ostatnie infor...