fot. PUBG Corp.

PUBG Mobile z ponad 20 milionami graczy każdego dnia

Rywalizacja pomiędzy PUBG Corporation a Epic Games trwa w najlepsze. Niedawno informowaliśmy o ponad 15 milionach pobrań Fortnite’a na urządzenia wyposażone w system Android, zaznaczając przy tym, że statystyki te znacznie okazalej prezentują się, gdy weźmiemy pod uwagę telefony z iOS-em. Twórcy PlayerUnknown’s Battleground postanowili nie pozostawać jednak dłużni swojemu największemu konkurentowi.

Niedaleki czas temu autorzy gry pochwalili się przekroczeniem bariery 100 milionów ściągnięć jej mobilnej wersji. Nie minęło wiele, a korporacja znowu może poszczycić się naprawdę konkretnym wynikiem. W filmiku, który pojawił się na Twitterze, twórcy ogłosili osiągnięcie ponad 20 milionów aktywnych graczy każdego dnia. Komputerowa edycja z kolei na początku września zapisała się w kartach historii gier, przekraczając poziom miliona użytkowników przez 365 dni z rzędu.

PUBG na smartfony światło dzienne ujrzało pół roku temu. Od tamtego czasu gra notuje coraz lepsze rezultaty na rynku, docierając do ponad 200 różnych krajów na całym świecie. Niedawno swojego debiutu doczekał się także PUBG Lite, który potrzebuje znacznie mniejszej mocy obliczeniowej w porównaniu do pierwszej wersji na telefony.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FACEIT Major: Natus Vincere vs Ninjas in Pyjamas – statystyki graczy

Chociaż w trakcie FACEIT Major London 2018 fortuna nie rozpieszcza reprezentantów Natus Vincere, to zawodnicy z Europy Wschodniej radzą sobie całkiem...