fot. FACEIT

FACEIT Major nie dla mousesports! Zespół Snaxa rozbity przez FaZe Clan

Koniec gry dla mousesports. Zespół Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego uległ dziś FaZe Clan i tym samym żegna się z FACEIT Major London 2018 nie wygrywając ani jednego meczu. Ich rywale walczą dalej, choć wciąż z plecami przypartymi do muru.

FaZe Clan 16 : 8 mousesports

(FACEIT Major – 3. runda)
16 10 Mirage 5 8
6 3

W tej grze nie było już mowy o błędach. FaZe Clan zapomniał o tym przypuszczając atak na bombsite B, w czasie którego nie wziął ze sobą bomby. Dało to Myszom czas na rotację i odpowiednie ukaranie swoich rywali. Wypracowana przewaga zaczęła jednak topnieć już przy pierwszym fullu. Zespół atakujący przejął inicjatywę i w krótkim czasie doprowadził do wyrównania, dając sobie czas na złapanie oddechu. Obie drużyny grały w tej połowie dość ostrożnie, przez co często rundy rozstrzygane były w indywidualnych pojedynkach. Lepsi w nich okazali się zawodnicy FaZe, dzięki czemu powoli zaczęli oddalać się z wynikiem od graczy CT. Kolejne rundy ekonomiczne grane przez Myszy jedynie prowadzenie to pogłębiały i w konsekwencji pierwsza połowa zakończyła się przewagą pięciu oczek na rzecz zespołu Olofa „olofmeistera” Kajbjera.

Druga połowa rozpoczęła się od zrehabilitowania drużyny pod wodzą Finna „karrigana” Andersena. Odbijając bombiste B i rozbrajając bombę formacja grająca w obronie miała świetną okazję na jeszcze dalszą ucieczkę od mousesports, ale plan ten musiał poczekać. Ekipa Snaxa zdała sobie chyba sprawę co oznacza porażka w tym pojedynku i nabrała tempa, zmuszając antyterrorystów do zwarcia szyków. Taktyka ta odbiła się czkawką dla Myszy, bowiem tegoroczni wicemistrzowie z Katowic nie mieli zamiaru pozwolić na wyrównanie. Utrata gotówki i brak środków do walki postawiły terrorystów na krawędzi. FaZe Clan nie okazał jednak litości i dokończył dzieła, wysyłając mousesports na lotnisko.

Już jutro poznamy kolejnych zwycięzców i przegranych drugiej fazy. Wszystkie spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, natomiast polska transmisja dostępna będzie na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat FACEIT Major London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FACEIT Major: Astralis vs Team Liquid – statystyki graczy

Pojedynek pomiędzy Astralis i Teamem Liquid przebiegał według scenariusza, które nie powstydziłby się sam Hitchcock. Duńczycy po fatalnej pierwszej po...