Zven, Mithy
fot. Riot Games

Echo Fox bez szans w starciu z TSM. Bjergsen i spółka o jedno zwycięstwo od Worlds

Nie takiego przebiegu drugiej rundy NA LCS Regional Qualifier oczekiwali fani Echo Fox. Lisy nie miały wiele do powiedzenia w meczu z TSM, które pokonało ich pewnym 3:0. Tym samym Søren „Bjergsen” Bjerg i kompani zapewnili sobie miejsce w finale turnieju ostatniej szansy na Mistrzostwa Świata, w którym zmierzą się z Cloud9.

Team SoloMid 3:0 Echo Fox

Pierwsze starcie nie było zwiastunem szybkiego 3:0. Choć TSM zdołało zwyciężyć już po pół godziny gry, Echo Fox miało kilka udanych zagrań, a przez dwadzieścia początkowych minut różnica w złocie była niemal równa zeru. Wtedy jednak podopieczni Kima „SSONGa” Sang-soo zaczęli wysuwać się na coraz wyraźniejsze prowadzenie i dyktować tempo gry. Kluczowym okazał się teamfight przy Nashorze w 28. minucie, kiedy to TSM nie tylko zdobyło bestię, ale również unicestwiło oponentów tracąc tylko Kevina „Hauntzera” Yarnella. Chwilę po tym wielokrotni mistrzowie Ameryki zdobyli pierwszy inhibitor i wieżę przy Nexusie, a trzy minuty później dopełnili formalności.

Druga potyczka była już znacznie bardziej jednostronna. Mimo że pierwszą krew oddał Jonathan „Grig” Armao było to jedyne zabójstwo, jakie Echo Fox zapisało na koncie w przeciągu pierwszych 16 minut. TSM szybko zdominowało rozgrywkę, niszcząc wszystkie wieże wewnętrzne jeszcze przed 20. minutą i powiększając prowadzenie w złocie do ponad 10 tysięcy. Błyskawicznie zdobyty Baron był gwoździem do trumny Lisów. Niewiele ponad dwie minuty później TSM było już pod Nexusem przeciwników i powiększyło prowadzenie w serii.

Fani Echo Fox nie doczekali się nagłego zrywu w wykonaniu ich ulubieńców. Trzecia, ostatnia bitwa na Summoner’s Rift nie była co prawda tak jednostronna jak druga, ale wciąż TSM było na wyraźnym prowadzeniu. Z czasem zespół Joshuy „Dardocha” Hartnetta był coraz bliżej wyrównania, lecz pokaz umiejętności Galio dał Bjergsen, który za pomocą Tarczy Duranda sprowokował trzech rywali. Jednak dopiero w 32. minucie TSM wyszedł na wyraźne prowadzenie po wygranej walce na midzie. To zapewniło Barona dla TSM oraz ostateczne zwycięstwo blisko osiem minut później.

Dzisiaj czeka nas ostatni mecz w ramach NA LCS 2018 Regional Qualifier. Zwycięzca wczorajszego starcia podejmie finalistę letniej rundy – Cloud9. Podobnie jak dotychczasowe spotkania to również będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PUBG

Zmiany na scenie PUBG – profesjonalni gracze dopiero od 18. roku życia

Przyszły rok przyniesie sporą zmianę na profesjonalnej scenie Playerunknown's Battlegrounds. Jedną z ważniejszych nowinek jest wprowadzenie dolnej gra...