Roison
fot. ESL

Szata Maga zwycięża Adive bez straty mapy podczas szóstego tygodnia ESL MP

Za nami drugie starcie podczas szóstego tygodnia 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Pomimo problemów na pierwszej mapie, Szata Maga może dopisać kolejne punkty do swojego konta, gdyż udało jej się dziś wygrać przeciwko Adive.

Szata Maga 2:0 Adive Adive

Podczas fazy draftu najbardziej w oczy rzuciły się wybory Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego oraz Michała „Roisona” Dubiela, gdyż ten pierwszy zdecydował się na Urgota, natomiast gracz środkowej alei podjął swoją markową postać, czyli Corkiego. Akcja w tym starciu rozpoczęła się równo z pojawieniem się dziewiątej minuty na zegarze, bowiem to wtedy Damian „Defles” Filipow zgarnął pierwszą krew na Damianie „Dambaju” Bajorze, a już chwilę później Szymon „Ben3k” Przygoński złapał Karola „t4nky’ego” Słomkę. Swój popis umiejętności rozpoczął także Sinmivak, który zaczął swój bieg po kolejny tytuł najbardziej wartościowego zawodnika. Gracze Adive chcieli bardzo szybko zapewnić sobie jak największą przewagę, zdobywając jak najwięcej celów mapy takich jak wieże, smoki czy Rift Herald. Z czasem oba zespoły zaczęły wymieniać się zabójstwami, jednak cały czas widać było przewagę ekipy Dambaja. Zawodnicy Szaty Maga wygrali strasznie ważną walkę w dwudziestej dziewiątej minucie, lecz stracili możliwość wzięcia wzmocnienia od Barona. Kilka chwil później rozpoczął się ostateczny teamfight, w trakcie którego zespół Deflesa całkowicie obrócił sytuację i zakończył pierwszą mapę na swoją korzyść.

Drugie starcie po raz kolejny rozpoczęło się w podobny sposób, gdyż t4nky przelał pierwszą krew na Sinmivaku, natomiast wieża dobiła leśnika Szaty Maga. Po wejściu na dolną aleję w siódmej minucie padło aż pięć zabójstw, jednak żadna z drużyn nie wypracowała tym sobie większej przewagi. Kilka chwil później zainicjowany został teamfight, który lepiej zakończył się dla graczy Adive, choć zdobyli oni tylko jedno zabójstwo. Z czasem każda kolejna akcja wyglądała o wiele lepiej dla ekipy Szaty Maga, która z każdą minutą powiększała swoją przewagę. Kluczowe okazało się być zdobycie wzmocnienia od Barona, dzięki któremu udało się zniszczyć fortyfikacje przy Nexusie. Następnie ekipa Deflesa potrzebowała już tylko jednej walki drużynowej, aby zakończyć to spotkanie bez straty punktu.

Kolejne spotkania 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends będziecie mogli oglądać już jutro na ESL.TV Polska oraz SPORT.TVP.PL. Po więcej informacji, takich jak pełny harmonogram, tabela czy składy drużyn zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
phr

Jednostronny pojedynek na szczycie ESL MP – AGO deklasuje x-kom team

Zakończenie szóstego tygodnia zmagań w ramach 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski zapowiadało się niezwykle frapująco. Na serwerze zameldowali się bowiem...