fot. DreamHack/Adela Sznajder

Gambit gotowe wysłuchać ofert za Hobbita

Gambit Esports jest otwarte na rozmowy w sprawie transferu swojego zawodnika, Abaya „Hobbita” Khassenova. Taką informację za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała rosyjska organizacja.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Gambit, decyzja została podjęta za porozumieniem stron. Zarówno organizacja, jak i zawodnik doszli do wniosku, że sam zainteresowany powinien otrzymać szansę występów w innym zespole. Do największego osiągnięcia Kazacha pod tą banderą z pewnością należy triumf podczas PGL Major Kraków, gdzie w finale jego drużyna pokonała Immortals. Hobbit był częścią Gambit od października 2016, gdy został wypożyczony z Tengri. Tuż po sukcesie na polskiej ziemi organizacja zdecydowała się na jego wykup.

Właściel Gambit, Konstantin „groove” Pikiner, w następujący sposób odniósł się do całej sytuacji: – Abay miał znaczący wpływ na wyniki naszej drużyny i stał się integralną częścią organizacji. Jesteśmy dumni, że dostrzegliśmy go dwa lata temu i pozwoliliśmy udowodnić jego talent na największych światowych turniejach. W tym momencie korzyścią dla niego będzie występowanie w innym składzie, doświadczenie odmiennego stylu treningu i podejścia do pracy. Doszliśmy do wspólnego porozumienia w sprawie naszych przyszłych planów i jesteśmy gotowi pomóc Abayowi w znalezieniu odpowiedniego zespołu.

Gambit jeszcze z Hobbitem w składzie pojawi się na ESL One New York. Sam strzelec będzie mógł zmienić pracodawcę dopiero po 1 października tego roku.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

2018 – to nie jest rok legend Majora CS:GO

Dwie fazy FACEIT Major London 2018 już za nami, a to oznacza, że poznaliśmy wszystkie nowe legendy. A słowo "nowe" jest tutaj bardzo trafione, bo po r...