Sebekx
fot. ESL

Illuminar Gaming kończy nadzieje E-Blue Digital Paradox na udział w ćwierćfinałach ESL MP

W przedostatnim spotkaniu szóstego tygodnia 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski Illuminar Gaming pewnie pokonało E-Blue Digital Paradox, kończąc nadzieje tej ekipy na udział w ćwierćfinałach. Tym samym iHG jest już bardzo blisko tego, aby play-offy rozpocząć od półfinału.

Illuminar Gaming 2:0 E-Blue Digital Paradox

Podczas pierwszej fazy draftu żadna ze stron nie zdecydowała się na odważne wybory, które mogłyby być w jakiś sposób ryzykowne lub zaskakujące. Pierwsza krew przelała się dość szybko, bo już w czwartej minucie po agresywnym wejściu Bartka „Fresskowego” Przewoźnika w Sebastiana „Sebekxa” Smejkala. Oba zespoły zdobyły kilka pojedynczych zabójstw, jednak na początku środkowej fazy gry w trakcie teamfightu midlaner Illuminar Gaming był w stanie wyłapać dwóch graczy rywali. Kluczowa na pierwszej mapie okazała się być walka w dwudziestej minucie, gdy po zapewnieniu sobie przewagi w liczebności, ekipa Marcina „IceBeasto” Lebudy zniszczyła pierwszy inhibitor. Z każdą sekundą iHG przybliżało się do upragnionego zwycięstwa, które ostatecznie przyszło po ostatecznej bitwie pomiędzy oboma zespołami, podczas której Sebekx zgarnął trzy zabójstwa.

Bardzo ciekawie rozpoczęła nam się druga mapa w tym spotkaniu. Po bardzo agresywnych wejściach na pierwszym poziomie ze strony obu drużyn zobaczyliśmy aż cztery zabójstwa, w tym aż trzy wpadły na konto zawodników Illuminar Gaming. Przez długi czas oba zespoły unikały konkretniejszej walki, a jedynie decydowały się na wyłapywanie samotnych herosów. Dopiero walka drużynowa na górnej alei mogła przywrócić nadzieje ekipie E-Blue Digital Paradox, która z minuty na minutę miała coraz trudniejszą sytuację. Wzięcie wzmocnienia od Barona oraz wywołanie walki drużynowej w bazie EDP okazało się być kluczem do zwycięstwa w całej serii.

Już za kilka chwil rozpocznie się ostatnie spotkanie podczas szóstego tygodnia 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski, w którym Team DPD zmierzy się z Pompa Teamem. Transmisja z tego starcia dostępna będzie na kanale ESL.TV Polska oraz SPORT.TVP.PL. Po więcej informacji, takich jak pełny harmonogram, tabela czy składy drużyn zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
18.09. Fortnite Forteca Kieszonkowa 1120x584

Kolcostadion, Forteca Kieszonkowa i Kręglarz – nowości w Fortnite v5.41

Dziś już wtorek, dlatego Epic Games opublikowało nową aktualizację Fortnite'a. Zmian jest mało – do trybu Battle Royale zawitały jedynie dwie nowości...