fot. CD PROJEKT RED

Znamy datę premiery kampanii Wojna Krwi oraz aktualizacji Homecoming

Pracownicy CD PROJEKT RED wreszcie ogłosili datę premiery z dawna oczekiwanej kampanii fabularnej Wojna Krwi, która oficjalnie zadebiutuje 23 października. Tego samego dnia na serwerach pojawi się także zapowiadana już jakiś czas temu ogromna aktualizacja o szumnej nazwie GWENT: Homecoming.

Pierwsze wzmianki o projekcie mającym na celu całkowitą przebudowę związanej z wiedźmińskim światem karcianki pojawiły się jeszcze w kwietniu. Zmianom miały ulec stosowane dotychczas mechaniki i to w bardzo szerokim ujęciu, a ponadto twórcy obiecywali także nowinki dotyczące strony wizualnej gry. Nie ma co zresztą wypisywać tutaj wszystkich anonsowanych modyfikacji, chociaż na pewno warto wspomnieć o redukcji linii, w jakich wystawiane będą karty – dotychczas były trzy, zaś od wejścia aktualizacji funkcjonować będą tylko dwa. Już na tym przykładzie widać, że Gwinta czeka absolutna rewolucja.

Jeśli zaś chodzi o Wojnę Krwi to mamy tu do czynienia z czymś, o co gracze dopominali się od dawna, czyli kampanią przygotowaną do trybu single player. Sami twórcy nazywają ją „grą role-playing łączącą eksplorację, unikatowe zagadki i bitwy karciane”. Sama fabuła tyczyć się będzie władczyni Lyrii i Rivii, Mave. Będzie to dobry pretekst do rozegrania wielu karcianych bitew, w których, jak obiecują Redzi, dane nam będzie skorzystać z oferowanych przez Gwinta mechanik w dość zaskakujący sposób.

Jak zostało już wspomniane we wstępie, Wojna Krwi i Homecoming zostaną udostępnione posiadaczom komputerów osobistych 23 października. Użytkownicy PlayStation 4 oraz Xboxa One będą musieli poczekać nieco dłużej, gdyż w ich wypadku premiera będzie mieć miejsce 4 grudnia.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kilka dogrywek i porażka Izako Boars – PACT wystąpi na Games Clash Masters

Dzięki wczorajszej wygranej PACT przejmie slot zwolniony przez HellRaisers, zamykając tym samym listę uczestników Games Clash Masters 2018. Podopieczn...