Bucu
fot. ESL

Szósty tydzień ESL MP w LoL-a za nami. Poznaliśmy wszystkich uczestników play-offów

Minionej nocy zakończył się szósty już tydzień 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Wyniki wszystkich spotkań przedostatniej kolejki zmagań rozjaśniły nieco sytuację w tabeli, w efekcie czego z możliwością gry w play-offach pożegnały się już Czas na zasady oraz E-Blue Digital Paradox. Dodatkowo dzięki porażkom wymienionych ekip awans do play-offów zapewniły sobie Ravioli Ravioli, Adive oraz Team DPD.

Poniedziałkowe zmagania rozpoczęły się od meczu Czasu na zasady z Ravioli Ravioli. Mało kto wierzył w to, że CNZ będzie w stanie urwać chociażby jeden punkt swoim rywalom, ale ostatecznie Patryk „Falkom” Przybył i reszta zdołali napsuć krwi graczom Ravioli. Zaraz po zakończeniu pierwszego starcia na wirtualnej arenie w szranki stanęli zawodnicy Szaty Maga z Adive. Jak można było się spodziewać końcowy triumf wywalczyła sobie Szata Maga, lecz warto zaznaczyć, że nie były to łatwe zwycięstwa.

Wczoraj z kolei w akcji mieliśmy okazję zobaczyć mistrzów ubiegłego sezonu ESL MP oraz odmieniony skład Pompa Teamu. Illuminar Gaming bez większych problemów pokonało E-Blue Digital Paradox w dwóch potyczkach. Wygrana ekipy Pawła „Woolite’a” Pruskiego nie powinna raczej nikogo dziwić, zwłaszcza, że ostatnia porażka w meczu otwarcia EU Masters z pewnością była dla niej kubłem zimnej wody. Na koniec szóstego tygodnia zobaczyliśmy jedno z najbardziej wyrównanych starć tego sezonu. Po trzech emocjonujących odsłonach serii koniec końców ze zwycięstwa cieszyć mógł się odświeżony Pompa Team, lecz z pewnością wynik ten nie może być dla niego zadowalający.

Wyniki szóstego tygodnia ESL Mistrzostw Polski:

Poniedziałek, 17 września 2018
19:00 Czas na zasady 1:2 Ravioli Ravioli Ravioli Ravioli Bo3
21:30 Szata Maga 2:0 Adive Adive Bo3
Wtorek, 18 września 2018
19:00 Illuminar Gaming 2:0 E-Blue Digital Paradox Bo3
21:30 Team DPD Team DPD 1:2 Pompa Team Bo3

Tabela po przedostatnim tygodniu ESL MP:

# Drużyna Wygrane Porażki Bilans gier Różnica
1. Illuminar Gaming 6 0 12 – 2 +10
2. Pompa Team 5 1 11 – 2 +9
3. Szata Maga 5 1 10 – 2 +8
4. Ravioli Ravioli Ravioli Ravioli 3 3 6 – 8 -2
5. Team DPD Team DPD 2 4 6 – 8 -2
6. Adive Adive 2 4 6 – 9 -3
7. E-Blue Digital Paradox 1 5 2 – 10 -8
8. Czas na zasady 0 6 1 – 12 -11
Legenda:
 Bezpośredni awans do półfinału
 Awans do ćwierćfinałów
 Brak awansu do play-offów

Ostatni tydzień fazy zasadniczej 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski rusza już w najbliższy poniedziałek. Transmisja ze wszystkich meczów dostępna będzie na kanale ESL.TV Polska oraz SPORT.TVP.PL. Po więcej informacji, takich jak pełny harmonogram, tabela czy składy drużyn zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro zaczyna walkę o powrót do ESL Pro League, dziś zagrają też PACT i Izako Boars

Środa przynosi nam kolejne mecze polskich drużyn na arenie międzynarodowej. W akcji zobaczymy m.in. Izako Boars oraz PACT, ale najwięcej oczu zwrócone...