fot. Nemiga Gaming

Av3k i cYpheR dołączają do Nemiga Gaming!

Znana dotychczas głównie fanom Counter-Strike’a organizacja Nemiga Gaming wchodzi na scenę Quake Champions. I to wchodzi z przytupem, gdyż zawodnikami jej nowo otwartej dywizji zostali Maciej „Av3k” Krzykowski oraz Alexei „cYpheR” Yanushevsky.

Av3k to zdecydowanie najbardziej utytułowany gracz Quake’a w Polsce oraz jeden z najbardziej utytułowanych zawodników na całym świecie. 27-latek ma na swoim koncie liczne triumfy święcone jeszcze w czasach poprzednich edycji hitowego FPS-a studia id Software. W erze Champions co prawda nie szło mu już tak dobrze, ale mimo to nadal należy do międzynarodowej czołówki. W tym roku udało mu się stanąć na najniższym stopniu podium m.in. podczas BEAT Invitational Season 1 oraz QuakeCon 2018 Open.

W Nemidze Polak spotka swojego starego znajomego, z którym jeszcze do niedawna reprezentował barwy Virtus.pro – cYpheRa. Białorusin to także jeden z lepszych graczy na świecie oraz uczestnik i triumfator wielu międzynarodowych turniejów. Zaledwie dwa miesiące temu dane mu było świętować mistrzostwo BEAT Invitational Season 2, zaś na początku roku zajął pierwsze miejsce podczas Quake Champions MediaMarkt Tournament.

Teraz głównym celem Avka i cYpheRa będzie awans, a potem dobry występ podczas PGL Quake Champions Open. Przypomnijmy, że zawody te odbędą się już na początku października w Bukareszcie i z pulą nagród w wysokości 50 tysięcy dolarów będą jedną z większych imprez, które rozegrane zostaną na przestrzeni całego 2018 roku.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiany w Adive. Ben3k zmuszony ustąpić miejsca Rybie

Zaskakujące informacje docierają do nas z obozu uczestniczącego w 17. sezonie ESL Mistrzostw Polski Adive. Szymon "Ben3k" Przygoński jest zmuszony ust...