IceBeasto
fot. ESL

Illuminar Gaming wciąż w walce o play-offy EU Masters. Woolite i spółka lepsi od eSuby

Illuminar Gaming udało się zrewanżować za porażkę w finale V4 Future Sports Festival. Dzisiaj w European Masters Paweł „Woolite” Pruski i kompani niemal bez przeszkód pokonali eSubę nie tylko poprawiając swoją sytuację w tabeli, ale również powstrzymując reprezentację Czech i Słowacji przed zdobyciem choć jednego zwycięstwa w rozgrywkach.

Illuminar Gaming 1:0 eSuba

Pierwszą krew przelał Lucjan „Shlatan” Ahmad pokonując na górnej alei Ondřeja „Robocopa” Skleničkę. Wkrótce po tym na konto Illuminar powędrowało drugie zabójstwo, tym razem spod ręki Marcina „IceBeasto” Lebudy, a jeszcze przed 10. minutą Polacy zniszczyli pierwszą wieżę w grze. Jedynym problemem była utrata Smoka Ziemi i Rift Heralda na korzyść rywali, ale i tak iHG mogło być zadowolone z przebiegu wczesnej fazy. Nawet mimo drobnych problemów w mid-game i powolnego powrotu eSuby, mistrzowie 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski wciąż utrzymywali się na prowadzeniu.

Znacznie większe kłopoty pojawiły się przy kontroli Barona. Po utracie dwóch zawodników w 28. minucie pierwszy Nashor trafił w ręce zawodników eSuby, dzięki czemu to oni zyskali przewagę w złocie. Podopieczni Tomáša „Nightshare’a” Kněžínka szybko pozbyli się wież wewnętrznych i zapowiadało się na zwycięstwo właśnie eSuby. W 35. minucie fani Illuminar Gaming zostali pobudzeni do dopingu po pewnie wygranej walce i późniejszym ace’ie. Choć nie udało się wtedy sięgnąć po Nexusa, sam inhibitor był niemałym sukcesem. Blisko cztery minuty później już z fioletowym wzmocnieniem Sebastian „Sebekx” Smejkal i spółka dopełnili formalności.

Jutro Illuminar Gaming stanie do walki o awans do play-offów. Zależnie od rezultatu dzisiejszego meczu Ninjas in Pyjamas z Outplayed Paweł „delord” Szabla i kompani powalczą o pierwsze lub drugie miejsce w zestawieniu. Jeszcze dzisiaj jednak nie zabraknie w akcji Polaków. Już za chwilę Szata Maga rozpocznie bój o pierwsze punkty w EU Masters, a po drugiej stronie Summoner’s Rift zobaczymy MAD Lions z Oskarem „Selfmadem” Boderkiem w składzie. Około 22:00 w akcji zobaczymy Roberta „Bulleta” Pruchniewskiego, którego wspomniane Outplayed podejmie NiP.

Dzisiejsze mecze European Masters możecie obejrzeć w ESL.TV Polska. Po więcej informacji dotyczących największych europejskich rozgrywek LoL-a zaraz po EU LCS zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pompa idzie śladami Izako Boars i otwiera dywizję Zula

Pięć miesięcy temu Izako Boars wkroczyło na dość egzotyczną dla polskiego kibica scenę gry Zula, angażując w pełni polski, a jednocześnie mocny skład....