Roison
fot. ESL

EU Masters: Szata Maga pod ścianą, MAD Lions o krok od awansu z 1. miejsca

Kolejna, druga już porażka Szaty Maga w European Masters. Tym razem Michał „Roison” Dubiel i kompani nie dali rady MAD Lions, które dzięki temu umocniło się na pierwszym miejscu w grupie C. Zespół Oskara „Selfmade’a” Boderka zapewni sobie awans z tej lokaty, jeśli jutro uda mu się wygrać z Teamem Atlantis.

Szata Maga 0:1 MAD Lions

Choć w 9. minucie to Polacy zdobyli pierwszą krew, przewaga w złocie dzięki znacznie lepszej farmie była po stronie hiszpańskich Lwów. W przeciągu kolejnych minut reprezentanci Półwyspu Iberyjskiego oddalili się jeszcze bardziej od Szaty Maga, niszcząc wieżę na dolnej linii oraz zgarniając dwie eliminacje. Wyraźnie lepsze makro i ciągłe wyłapywanie osamotnionych celów powiększało różnicę w złocie.

Po mało udanym early fani Szaty Maga mogli liczyć już tylko albo na fenomenalną zagrywkę jednego z ulubieńców, albo wpadkę MAD Lions. Ani jedno, ani drugie nie miało jednak miejsca i SM do samego końca grało pod dyktando rywali. W 26. minucie na konto Selfmade’a i kompanów powędrował Nashor, z pomocą którego pozbyli się dwóch inhibitorów. MAD Lions przypieczętowało zwycięstwo po blisko trzydziestu dwóch minutach.

Porażka ta postawiła Szatę Maga pod ścianą. Piątka pod przewodnictwem Marka „MenQ” Dziemiana nawet w przypadku jutrzejszego zwycięstwa z Teamem Atlantis musi liczyć na wygraną MAD Lions z Panathinaikosem, a potem wygrać tie-breaker z dwiema pozostałymi ekipami.

Jeszcze dzisiaj w akcji zobaczymy kolejnego z naszych rodaków. W meczu grupy A Outplayed Roberta „Bulleta” Pruchniewskiego spróbuje przerwać serię zwycięstw Ninjas in Pyjamas. To starcie zaplanowane jest na 22:00, a transmisję z niego z polskim komentarzem obejrzycie w ESL.TV Polska. Po pełny terminarz spotkań oraz klasyfikacje wszystkich grup zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Lanowe finały ECS Season 6 uświetnią otwarcie Esports Stadium w Arlington

Mimo, że szósty sezon Esports Championship Series wystartował dopiero niedawno, to już dziś organizatorzy rozgrywek postanowili podzielić się z nami n...