fot. Mercedes-AMG Petronas

Patryk Krutyj poza składem Mercedesa na F1 Esports Series

Druga edycja F1 Esports Series zbliża się wielkimi krokami. Już w październiku wirtualni kierowcy staną do walki o pulę nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów. W gronie zawodników zabraknie naszego rodaka, Patryka Krutyja.

Nieco ponad miesiąc temu łącznie czterech kierowców, w tym Krutyj, dołączyło do esportowej sekcji Mercedesa. Wśród nich znalazł się pierwszy wirtualny mistrz F1, Brendon Leigh. W wywiadzie dla naszego portalu Polak przyznał, iż pomiędzy kierowcami dojdzie do rywalizacji o miejsce w F1 Esports Series. Na oficjalnej stronie Formuły 1 pojawił się artykuł zapowiadający drugą edycję wirtualnych mistrzostw świata, a w nim znalazła się lista uczestników. Zabrakło na niej Patryka Krutyja.

Poproszony przez nas o komentarz w sprawie kierowca potwierdził, iż nie będzie reprezentował Mercedesa, lecz nadal jest członkiem zespołu z Brackley. W składzie Srebrnych Strzał znalazło się miejsce dla wspomnianego wcześniej Leigh, Daniela Bereznaya oraz Harry’ego Jacksa. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, każda ekipa może posiadać maksymalnie trzech kierowców, w tym przynajmniej jeden z nich musiał zostać wybrany w fazie Pro Draftu.

W pierwszej edycji F1 Esports Series Krutyj uplasował się na czternastym miejscu z dorobkiem 9 punktów. Pierwsze wyścigi drugiego sezonu odbędą się 10 października w Gfinity Esports Arena w Londynie. Inauguracyjny wyścig odbędzie się na torze w Australii.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Furlan AGO Esports

Furlan zgarnia tytuł MVP 6. tygodnia ESL MP w CS:GO

Szósty tydzień ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive już za nami. W ostatnich dniach doszło do kilku interesujących pojedynków pomi...