Team Kinguin Fortnite Fall Skirmish
fot. twitter.com/TeamKinguin

Pierwsza edycja Fortnite Fall Skirmish za nami. Trzech Polaków w TOP 10

Za nami pierwsza edycja Fortnite Fall Sumer – nowego jesiennego turnieju organizowanego przez Epic Games. Kilkunastu naszych rodaków walczyło o część z puli 250 000 dolarów. Znaleźć się w najlepszej dziesiątce udało się tylko trzem reprezentantom naszego kraju, natomiast w top 20 już pięciu. Pozostali nadwiślańscy gracze się jednak nie popisali i zakończyli zawody na dużo bardziej odległych od podium pozycjach.

Jak wyglądał format turnieju? Był on całkowicie inny od tego, który widzieliśmy latem. W całym wydarzeniu zobaczyliśmy aż 500 zawodników, którzy zostali podzieleni na pięć drużyn (Fort Knights, Lucky Llamas, Dusty Dogs, Rift Raiders oraz Bush Bandits). W każdym z nich było dwudziestu kapitanów, którzy dobierali sobie DUO partnerów ze swoich klubów.

Wygrała dwójka, która w sześciu spotkaniach zgromadziła najwięcej punktów. Te z kolei można było uzyskać następująco: najlepszy duet zdobywał 3 punkty, para z miejsca 2-3. otrzymywała 2 punkty, natomiast ekipa, która zajęła 4-5. lokatę wzbogacała się o 1 punkt. Dodatkowo za 8 lub więcej eliminacji duet zdobywał 3 punkty, za 6-7 fragów na konto wpisywał kolejne dwa, natomiast za 4-5 likwidacji otrzymywał tylko jedno oczko. Za utrzymanie się na najwyższym miejscu w klasyfikacji para uzyskiwała kolejne 2 oczka. Wszyscy reprezentanci poszczególnych zespołów zgarniali również punkty na konto całego klubu.

Najlepsi podczas wczorajszych zmagań okazali się KINSTAAR i HUNTER, którzy odebrali aż 67 500 dolarów nagrody. Drugą lokatę zajęli reprezentanci Virtus.pro – JAMSIDE oraz 7SSK7, którzy zgromadzili prawie 100 punktów mniej od ulokowanych wyżej rywali. Jeśli zaś chodzi o naszych rodaków to warto zaznaczyć, że trzech z nich znalazło się w najlepszej dziesiątce imprezy. Najlepiej wypadł TABOOO, który wraz z Blaxem zajął czwartą pozycję i zgarnął 25 000 dolarów nagrody. Z w pełni polskich dwójek najlepiej poradzili sobie Hoopek i Sk1x z Teamu Kinguin, którzy zakończyli pierwszy dzień turnieju na 8. miejscu z 45 punktami na swoim koncie. Wygrali oni w sumie 10 000 dolarów. Kolejną parą notowaną w top 20 byli Taiovsky i Hycel. Skończyli oni grę na 19. miejscu, lecz nie zdobyli żadnych punktów, ani nagrody pieniężnej.

Zdecydowanie gorzej poszło graczom AGO Esports – Skosas zakończył zmagania na 37. lokacie, natomiast Povity na 50. Nie znaleźliśmy jednak  informacji na temat wyników pozostałych nadwiślańskich zawodników biorących udział w wydarzeniu.

Kolejna impreza z cyklu Fall Skirmish rozpocznie się już w piątek o 19:00. W niej podobnie jak we innych turniejach organizowanych przez Epic zagrają Polacy, których lista zostanie ogłoszona już wkrótce. Transmisja turnieju będzie dostępna na oficjalnym kanale Gameset na Twitchu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HaGoPeun włączony do pierwszego składu Florida Mayhem

Włodarze Florida Mayhem potwierdzili drugi tej jesieni transfer. Tym razem jednak nie musieli szukać daleko, gdyż członkiem ich drużyny został Hyeon-w...