fot. ESL/Steffie Wunderl

Brak awansu na Majora wymusił zmiany – Newbee z nowym graczem i trenerem

Nie minęły trzy tygodnie od momentu, jak Newbee zaprezentowało nam nowy skład, teoretycznie przygotowany z myślą o grze w kolejnym sezonie DPC. Wystarczyła jednak pierwsza wpadka, by włodarze z Chin podjęli decyzję jeszcze o kilku przetasowaniach.

Kilka dni temu Newbee wzięło udział w regionalnych eliminacjach do The Kuala Lumpur Major, pierwszego w tym sezonie Majora. I, lekko mówiąc, zawiodło – jeszcze w fazie grupowej zespół z Państwa Środka poradził sobie co prawda dobrze, ale już w play-offach został pokonany najpierw przez Vici Gaming, a potem również przez Team Serenity, przez co stracił szanse na wyjazd do Malezji. Głową za to niepowodzenie zapłacił dotychczasowy szkoleniowiec ekipy, Wang „SanSheng” Zhaohui. W jego miejsce zaangażowano Wanga „Bananę” Jiao, który ostatnimi czasy odpowiedzialny był za wyniki LGD.Forever Young. Co ciekawe, dla chińskiego trenera jest to powrót do Newbee po ponad dwuletniej przerwie – między 2014 a 2016 rokiem miał okazję reprezentować barwy tej organizacji jeszcze jako zawodnik.

Na tym jednak nie koniec, bo do składu trafił również nowy zawodnik, Yan „Waixi” Chao. 21-latek nie miał dotychczas okazji zaprezentować się szerszej publiczności i znany jest raczej tylko kibicom z Chin, którzy regularnie śledzili poczynania Brave Heart i Sun Gaming. Zastąpi on Tanga „CatYou” Xiaoleiego, który w pierwszej drużynie Newbee znajdował się przez zaledwie trzy tygodnie. Przesunięty z Newbee Young najwyraźniej nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, przez co zesłano go do Mr Game Boy, innej podległej organizacji ekipie.

W tej sytuacji skład Newbee prezentuje się następująco:

  • Xu „Moogy” Han
  • Song „Sccc” Chun
  • He „Inflame” Yongzheng
  • Yan „Waixi” Chao
  • Zeng „Faith” Hongda
  • Wang „Banana” Jiao – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szwajcarscy kibice piłkarscy protestowali przeciwko esportowi

O tym, że światy sportu tradycyjnego oraz sportu elektronicznego przenikają się coraz bardziej, nie trzeba nikogo przekonywać – widać to gołym okiem c...