FaZe Guardian
fot. FACEIT

FaZe Clan wyeliminowany z ESL One New York! NRG gra dalej

Kolejna niespodzianka! Play-offy ESL One New York 2018 nie dla FaZe! NRG Esports okazało się lepsze od swoich kolegów z Europy i po zaledwie dwóch mapach pokonało ich w bardzo zaciekłej walce. Ekipa ta uzyskała dzięki temu możliwość dalszej walki o udział w półfinałach imprezy.

FaZe Clan 0 : 2 NRG Esports

(ESL One New York – grupa B)
(2) 17 7 Inferno 8 19 (4)
8 7
9 5 Mirage 10 16
4 6
 Train 

Pierwsze pięć rund na Inferno zostało wygranych przez NRG Esports. Po chwili FaZe odrobiło cztery punkty straty, lecz Jacob „FugLy” Medina i spółka ponownie oddalili się od rywali. Zgarnięcie przez bardziej utytułowaną drużynę wszystkich pozostałych do końca połówki oczek nie pomogło, dzięki czemu formacja złożona w większości z Amerykanów wygrywała 8:7. Po zamianie stron sytuacja się odwróciła – walka nadal była wyrównana, lecz tym razem trochę lepiej poradziło sobie FaZe, które doprowadziło do dogrywki. Po rozegraniu sześciu nadprogramowych rund stało się jasne, że to NRG grało lepiej na mapie rozpoczynającej dzisiejsze starcie.

Na Mirage’u ekipa Damiana „dapsa” Steele’a pokonała swoich rywali w pistoletówce, a następnie po trzech stratach dodała na swoje konto trzy oczka. Europejczycy próbowali jeszcze naprawić sytuację i po raz drugi wyszli na prowadzenie, lecz zgarnięte przez nich dwa punkty były ostatnimi, które ich przeciwnicy utracili w pierwszej części pojedynku. Po zamianie stron reprezentanci FaZe dodali na swoje konto kolejne trzy rundy niebezpiecznie zbliżając się przy tym do NRG Esports. Gracze drugiej wymienionej drużyny po zebraniu środków na grę z pełnym wyposażeniem przystąpili do ataku i osiągnęli wynik 15:9. W tym momencie Tsvetelinowi „CeRqowi” Dimitrovi i jego kolegom wystarczyła już jedna runda do triumfu na drugiej mapie.

Już za chwilę odbędzie się kolejne spotkanie w ramach ESL One New York 2018. Tym razem meczu wygranych grupy B mousesports zmierzy się z Gambit Esports. Transmisja meczów z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska na Twitchu. Po więcej informacji na temat uczestników, wyników i meczów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Bolszak

Tytuł MVP siódmego tygodnia ESL MP wędruje do Bolszaka

W niedzielę zakończyła się faza grupowa ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Ten etap rozgrywek zwycięstwami zakończyły między innymi Illuminar...