Zapowiedziano tegoroczną edycję East Games United

To już pewne – pod koniec roku w Białymstoku odbędzie się jedenasta już edycja East Games United. Esportowe święto na Podlasiu, które organizowane jest regularnie od 2008 roku, jak zwykle zapewni ogrom emocji związanych w dużej mierze z zapowiedzianym już turniejem Counter-Strike: Global Offensive.

W zmaganiach w CS:GO udział weźmie w sumie osiem drużyn, które powalczą o nagrody z łącznej puli w wysokości 15 tysięcy złotych. Wszyscy zainteresowani mogą postarać się o awans na imprezę już przy okazji nadchodzącego Poznań Game Arena. Podczas wielkopolskich targów na stoisku OPTIMUS i Thrustmaster będzie miał miejsce mały turniej ROAD TO EGU 2018, którego zwycięzca będzie miał zapewniony udział w EGU. Dwa sloty rozdane zostaną również w samym Białymstoku dzięki kwalifikacjom w znanym miejscowym barze Games United eSports Pub. Ponadto dwa miejsca zgarną triumfatorzy eliminacji online, a ostatnie dwie ekipy otrzymają bezpośrednie zaproszenia od organizatorów.

To jednak nie wszystko, bo na miejscu zobaczymy również rywalizację w ramach takich tytułów, jak FIFA 19, Hearthstone, Tekken 7, Soul Calibur VI oraz Dragon Ball FighterZ. Ponadto wszyscy zgromadzeni kibice będą mogli zapisywać się na turnieje jeden na jednego w CS:GO i League of Legends, których zwycięzcy otrzymają ufundowane przez sponsorów nagrody. A skoro już przy sponsorach jesteśmy – partnerami imprezy będą m.in. Miasto Białystok czy Good Game Brewery. Nie zabraknie także stref free2play oraz czegoś dla panów gier planszowych czy starszych konsol.

East Games United 2018 odbędzie się 24 i 25 listopada w Galerii Alfa Centrum przy ulicy Świętojańskiej 15. Warto zaznaczyć, że wstęp na miejsce będzie w pełni darmowy, a udział w organizowanych na miejscu zawodach nie będzie wymagał żadnego wpisowego. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej EGU oraz na fanpage’u na Facebooku.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Good Game Brewery – piwna rewolucja wkracza w gaming

Good Game Brewery przedstawia serię piw rzemieślniczych, powstałych z myślą o graczach i fanach e-sportowych zmagań. Ich nazwy nawiązują do najpopular...